Groton City Brew Run

5K Walk

September 09, 2023


Results by SNERRO (www.snerro.com) Using MyLaps BibTags SNERRO,LLC
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Total Time Pace
1 Timothy Candee Groton CT 82 36 M 1:30-39 3 39:02.0 12:35/M
2 David Labbe Mystic CT 1161 59 M 2:50-59 4 39:24.0 12:43/M
3 Joe Light Westerly RI 1065 76 M 1:70-79 4 39:34.0 12:46/M
4 Nadene Mills Groton CT 57 50 F 1:50-59 3 39:35.0 12:46/M
5 Melpomeni Mustakis East Lyme CT 1163 54 F 2:50-59 3 41:10.0 13:17/M
6 Tanya Deveau Niantic CT 1098 55 F 1:50-59 4 41:21.0 13:20/M
7 Ashley Orefice Niantic CT 290 52 F 2:50-59 4 41:26.0 13:22/M
8 Blondie Serna Norwich CT 51 37 F 1:30-39 3 46:16.0 14:55/M
9 Karen Coxon Glastonbury CT 1125 54 F 3:50-59 4 46:19.0 14:56/M
10 Chris Coxon Glastonbury CT 1126 56 M 1:50-59 4 46:20.0 14:56/M
11 Mary Quigley Westerly RI 1158 60 F 1:60-69 3 46:25.0 14:58/M
12 Heidi Heyniger Mystic CT 1156 73 F 1:70-79 4 46:46.0 15:05/M
13 Kit Bryan Mystic CT 1155 67 F 2:60-69 4 46:46.0 15:05/M
14 Amanda Ritacco Groton CT 1066 34 F 2:30-39 3 47:18.0 15:15/M
15 Carmen Ritacco Groton CT 1067 56 M 2:50-59 3 47:18.0 15:15/M
16 Kym Henderson Groton CT 1148 51 F 4:50-59 4 48:05.0 15:31/M
17 Timothy Dyer Groton CT 1147 57 M 3:50-59 4 48:06.0 15:31/M
18 Allison Dyer Groton CT 1146 55 F 5:50-59 4 48:07.0 15:31/M
19 Gayle Deandrea Quaker Hill CT 1116 63 F 3:60-69 4 48:55.0 15:47/M
20 David Deandrea Quaker Hill CT 1115 65 M 1:60-69 4 48:55.0 15:47/M
21 Rachel Candee Groton CT 81 27 F 1:20-29 4 50:10.0 16:11/M
22 Jennifer Zubek Colchester CT 1131 41 F 1:40-49 3 50:18.0 16:14/M
23 Tammi Veit Jewett City CT 13 56 F 6:50-59 4 50:19.0 16:14/M
24 Keith Fisher Carolina RI 1135 65 M 2:60-69 4 50:49.0 16:23/M
25 Mackenzie Tourville Gales Ferry CT 1129 25 F 2:20-29 4 51:00.0 16:27/M
26 Victoria Johnson Pawcatuck CT 1145 25 F 3:20-29 4 51:01.0 16:27/M
27 Danielle Frasier Avon CT 1159 37 F 3:30-39 3 51:11.0 16:30/M
28 Paula Gaudet Old Lyme CT 1074 55 F 7:50-59 4 51:16.0 16:32/M
29 Ron Gaudet Old Lyme CT 1075 57 M 4:50-59 4 51:16.0 16:32/M
30 Julie Allen Sterling CT 1108 60 F 4:60-69 4 51:19.0 16:33/M
31 Cheri O'Gara Sterling CT 1109 57 F 8:50-59 4 51:20.0 16:33/M
32 Brian Charette Gales Ferry CT 1079 54 M 5:50-59 4 51:44.0 16:41/M
33 Dan Connors Westerly RI 1081 53 M 6:50-59 4 51:45.0 16:42/M
34 Ally Holmes Groton CT 1110 30 F 4:30-39 4 51:48.0 16:42/M
35 Noelle Pollard Groton CT 1077 31 F 5:30-39 4 51:48.0 16:42/M
36 Rachael Sackmann Groton CT 1091 34 F 6:30-39 4 52:25.0 16:54/M
37 Jen Keefe Ledyard CT 1117 52 F 9:50-59 4 52:30.0 16:56/M
38 Joe Pratt Stonington CT 1071 63 M 3:60-69 4 52:46.0 17:01/M
39 Luanne Roy East Haven CT 294 68 F 5:60-69 3 53:05.0 17:07/M
40 Christine Sacrey Preston CT 1099 69 F 6:60-69 4 53:05.0 17:07/M
41 Shannon Forrester Waterford CT 1102 26 F 4:20-29 3 53:17.0 17:11/M
42 Steven Nohara Mystic CT 1063 65 M 4:60-69 4 53:46.0 17:20/M
43 Melissa Forrester Waterford CT 1104 51 F 10:50-59 3 53:59.0 17:25/M
44 Linda Ohara Mystic CT 1078 64 F 7:60-69 4 54:03.0 17:26/M
45 Beth Nohara Mystic CT 1062 60 F 8:60-69 4 54:04.0 17:26/M
46 Sarah Forrester Waterford CT 1101 22 F 5:20-29 3 55:26.0 17:53/M
47 Raymond Forrester Waterford CT 1103 55 M 7:50-59 3 55:27.0 17:53/M
48 Annette Coulter North Stonington CT 1064 75 F 2:70-79 4 55:34.0 17:55/M
49 Greg Mazzotta East Haddam CT 1144 57 M 8:50-59 4 56:03.0 18:05/M
50 Ken Corey East Haddam CT 1141 58 M 9:50-59 4 56:03.0 18:05/M
51 Leslie Corey East Haddam CT 1140 56 F 11:50-59 4 56:15.0 18:08/M
52 Janet Romanelli Groton CT 1107 59 F 12:50-59 3 57:24.0 18:31/M
53 Evan Romanelli Groton CT 1137 15 M 1: 1-19 3 57:24.0 18:31/M
54 Joe Romanelli Groton CT 1061 25 M 1:20-29 3 57:25.0 18:31/M
55 Jordan Rottger Groton CT 1055 24 F 6:20-29 3 57:26.0 18:31/M
56 Emme Romanelli Groton CT 1076 22 F 7:20-29 3 57:26.0 18:32/M
57 Tammie Kaman Ledyard CT 1089 53 F 13:50-59 4 57:33.0 18:34/M
58 Anji Webb Gales Ferrygales Ferry CT 1088 55 F 14:50-59 4 57:34.0 18:34/M
59 Stephen Romanelli Groton CT 1136 62 M 5:60-69 3 57:48.0 18:39/M
60 Tyler Pearce Gales Ferry CT 1105 28 M 2:20-29 4 58:26.0 18:51/M
61 Audrey Cook Gales Ferry CT 1106 30 F 7:30-39 4 58:26.0 18:51/M
62 Jessica Davies Ledyard CT 1073 52 F 15:50-59 4 58:45.0 18:57/M
63 Ed Carlson Groton CT 1080 47 M 1:40-49 4 58:58.0 19:01/M
64 Chris Oconnell Ledyard CT 1072 57 M 10:50-59 4 58:59.0 19:01/M
65 Maria Cavanagh Waterford CT 1069 57 F 16:50-59 4 59:11.0 19:05/M
66 Brandon Smallidge Gales Ferry CT 1160 31 M 1:30-39 4 59:21.0 19:09/M
67 Bray Deppen Gales Ferry CT 1157 32 F 8:30-39 4 59:21.0 19:09/M
68 Ian Huelke New York NY 1149 34 M 2:30-39 3 59:26.0 19:10/M
69 Valkyrie Huelke New York NY 1150 7 F 1: 1-19 3 59:26.0 19:10/M
70 Theresa Shannon Groton CT 1114 54 F 17:50-59 3 59:42.0 19:15/M
71 Scott Guimond Deltona FL 1119 54 M 11:50-59 4 1:00:20.0 19:28/M
72 Susan Radway Waterford CT 1134 70 F 3:70-79 3 1:00:41.0 19:34/M
73 Dina Fares Groton CT 1028 42 F 2:40-49 4 1:00:56.0 19:39/M
74 Alicia Cinelli Groton CT 1047 44 F 3:40-49 4 1:00:56.0 19:39/M
75 Jane Sproul Mystic CT 1083 57 F 18:50-59 4 1:01:21.0 19:47/M
76 Francine Sproul Groton CT 1084 58 F 19:50-59 4 1:01:21.0 19:47/M
77 Kevin Leaman Randolph NJ 1121 32 M 3:30-39 4 1:01:23.0 19:48/M
78 Samantha Leaman Randolph NJ 1120 31 F 9:30-39 4 1:01:24.0 19:48/M
79 Tim Norris Mystic CT 47 74 M 2:70-79 3 1:01:57.0 19:59/M
80 Mary Jane Fine Mystic CT 1100 77 F 4:70-79 3 1:01:57.0 19:59/M
81 Kristi Lopez Brookfield CT 1130 54 F 20:50-59 4 1:02:27.0 20:09/M
82 Melissa A Judis Vienna VA 1133 53 F 21:50-59 4 1:02:28.0 20:09/M
83 Kerin Nussbaum Oyster Bay NY 1086 28 F 8:20-29 4 1:02:56.0 20:18/M
84 Christopher Mitchell Seekonk MA 1122 29 M 3:20-29 4 1:02:56.0 20:18/M
85 Jean Davidson Waterford CT 1153 54 F 22:50-59 3 1:03:55.0 20:37/M
86 Kate Straub Mystic CT 1112 54 F 23:50-59 4 1:03:56.0 20:37/M
87 Sarah Welchel Groton CT 1087 35 F 10:30-39 4 1:03:59.0 20:38/M
88 Cassidy Corey East Haddam CT 1142 24 F 9:20-29 4 1:04:05.0 20:40/M
89 Stanley Slonski Grotongroton CT 1164 25 M 4:20-29 4 1:04:05.0 20:40/M
90 Jane McCoy Bonita Springs FL 1151 58 F 24:50-59 4 1:04:41.0 21:06/M
91 Tony Masullo Mystic CT 1154 65 M 6:60-69 3 1:06:07.0 21:20/M
92 Jeanette Mazzotta East Haddam CT 1143 57 F 25:50-59 4 1:07:31.0 21:47/M
93 Marcia Gipstein Groton CT 1093 67 F 9:60-69 4 1:08:04.0 21:57/M
94 Todd Gipstein Groton CT 1092 71 M 3:70-79 4 1:08:05.0 21:58/M
95 Eric Uscinski Mystic CT 1128 65 M 7:60-69 4 1:09:50.0 22:32/M