Chikumbusu 10K Challenge

10K

Overall Finish List

April 25, 2015


Results by SNERRO (www.snerro.com) Using MyLaps BibTags SNERRO,LLC
                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Mark Olivier                      North Stonington  C    80    30   M       1 Top Fin             36:24.0      5:52/M
      2    Dave Roberts                      Pawcatuck  CT          95    47   M       2 Top Fin             45:21.0      7:19/M
      3    Jim Roy                           Mystic  CT              1    54   M       3 Top Fin             45:50.0      7:23/M
      4    Monty Volvoski                    Norwich  CT             9    39   M       1 30-39               46:35.0      7:31/M
      5    Jeff Anderson                     Mystic  CT             56    52   M       1 50-59               46:37.0      7:31/M
      6    Valerie Sandin                    Haddam  CT             21    26   F       1 Top Fin             46:48.0      7:33/M
      7    Micheal Crutchley                 North Stonington  C     6    44   M       1 40-49               46:55.0      7:34/M
      8    Tim Smith                         Norwich  CT            11    67   M       1 60-69               47:12.0      7:37/M
      9    Paul Lapides                      East Lyme  CT          99    51   M       2 50-59               47:35.0      7:40/M
     10    Andrew Orum                       Jewett City  CT        43    25   M       1 20-29               48:21.0      7:48/M
     11    Joe Wojtos                        Sterling  CT           84    52   M       3 50-59               49:15.0      7:56/M
     12    Christopher Ahlberg               Fairfield  CT         101    53   M       4 50-59               49:25.0      7:58/M
     13    Kris-Anne Kane                    Preston  CT            28    51   F       2 Top Fin             50:10.0      8:05/M
     14    Denise Descheneaux                Groton  CT             78    46   F       3 Top Fin             50:47.0      8:11/M
     15    John Sacrey                       Preston  CT            47    63   M       2 60-69               51:30.0      8:18/M
     16    Dean Berardi                      Griswold  CT           37    54   M       5 50-59               51:38.0      8:20/M
     17    Eric Winn                         Charlestown  RI        88    60   M       3 60-69               51:52.0      8:22/M
     18    Gregory Niles                     Stonington  CT         51    55   M       6 50-59               52:06.0      8:24/M
     19    Paul Gray                         Pawcatuck  CT          62    48   M       2 40-49               53:28.0      8:37/M
     20    William Smith                     North Stonington  C    92    46   M       3 40-49               53:45.0      8:40/M
     21    Ethan Thomas Smith                North Stonington  C    93    14   M       1  1-19               53:46.0      8:40/M
     22    Justine Gouvin                    North Stonington  C    24    16   F       1  1-19               54:12.0      8:44/M
     23    Mike Kennedy                      Groton  CT             59    62   M       4 60-69               54:56.0      8:51/M
     24    Susan Belam                       Pawcatuck  CT          31    54   F       1 50-59               55:11.0      8:54/M
     25    Rich Willner                      Pawcatuck  CT          73    55   M       7 50-59               55:26.0      8:56/M
     26    Hoyle Houston                     Westerly  RI           94    34   M       2 30-39               55:56.0      9:01/M
     27    Doug MacDonald                    Mystic  CT             89    47   M       4 40-49               56:41.0      9:08/M
     28    Alexander Karpinski               North Stonington  C    74    58   M       8 50-59               57:05.0      9:12/M
     29    Ellen Scala                       New London  CT         14    60   F       1 60-69               57:28.0      9:16/M
     30    Colleen Singer                    Colchester  CT        102    43   F       1 40-49               57:32.0      9:17/M
     31    Kevin Pgh                         Groton  CT             96    50   M       9 50-59               57:55.0      9:20/M
     32    Pamela Grigg                      North Stonington  C    32    16   F       2  1-19               58:08.0      9:22/M
     33    Maggie Roy                        Mystic  CT              2    58   F       2 50-59               59:50.0      9:39/M
     34    Peter Robimson                    Pawcatuck  CT           3    48   M       5 40-49               59:55.0      9:40/M
     35    Carol Ann Gray                    Pawcatuck  CT          63    46   F       2 40-49             1:00:25.0      9:45/M
     36    Chris Michael Orr                 North Stonington  C    97    14   M       2  1-19             1:00:54.0      9:49/M
     37    Sabrina Buehler                   Mystic  CT             55    55   F       3 50-59             1:01:28.0      9:55/M
     38    Tara Radford                      White Plains  NY       23    35   F       1 30-39             1:01:55.0      9:59/M
     39    Lisa Digby                        Mystic  CT             53    31   F       2 30-39             1:02:31.0     10:05/M
     40    Christopher Coonce-Ewing          Hartford  CT           44    45   M       6 40-49             1:02:33.0     10:05/M
     41    Sean Donohue                      Westerly  RI           77    43   M       7 40-49             1:02:43.0     10:07/M
     42    Rose Buckingham                   Norwich  Ct  Ct  CT    34    67   F       2 60-69             1:03:13.0     10:12/M
     43    Bruce Wilkinson                   North Stonington  C    61    60   M       5 60-69             1:03:19.0     10:13/M
     44    Abe Morini                        Boston  MA             38    33   M       3 30-39             1:03:20.0     10:13/M
     45    Caryn Vita                        Norwalk  CT            64    44   F       3 40-49             1:03:43.0     10:16/M
     46    Henry Grills                      Westerly  RI           83    77   M       1 70-99             1:03:54.0     10:18/M
     47    George Gillespie                  Coventry  Ct  CT       46    73   M       2 70-99             1:04:06.0     10:20/M
     48    Eloise Gada                       Waterford  CT          49    41   F       4 40-49             1:04:17.0     10:22/M
     49    Silvestri Lachance-Lehn           Relay  CT              98    0    M       1  0- 0             1:04:22.0     10:23/M
     50    Patrick Colgan                    North Stonington  C    18    25   M       2 20-29             1:04:27.0     10:24/M
     51    Steve Colgen                      North Stonington  C    20    57   M      10 50-59             1:04:29.0     10:24/M
     52    Joe Lyons                         New London  CT          7    39   M       4 30-39             1:05:02.0     10:29/M
     53    Yanity Wright-Boyle               Relay  CT              70     0   M       2  0- 0             1:05:20.0     10:32/M
     54    Peter Coloms                      Waterford  CT          13    74   M       3 70-99             1:05:45.0     10:36/M
     55    Allison Deblasio                  Middletown  CT         45    33   F       3 30-39             1:06:47.0     10:46/M
     56    Vini Kaul                         East Lyme  CT          87    37   F       4 30-39             1:07:15.0     10:51/M
     57    Karl Salvati                      North Haven  CT        85    62   M       6 60-69             1:08:05.0     10:59/M
     58    Susan McCarthy                    Pawcatuck  CT          57    57   F       4 50-59             1:09:39.0     11:14/M
     59    Carly Buehler                     North Stonington  C    29    25   F       1 20-29             1:10:38.0     11:23/M
     60    Raina Huebner                     Groton  CT             16    38   F       5 30-39             1:10:49.0     11:25/M
     61    Cassandra Dubrule                 East Lyme  CT          35    31   F       6 30-39             1:11:09.0     11:28/M
     62    Sadio Sojkowsi-Hunt               Relay  CT              68     0   M       3  0- 0             1:12:20.0     11:40/M
     63    Lundi-Barber- Crowley             Relay  CT              71     0   M       4  0- 0             1:12:23.0     11:40/M
     64    Amy Kennedy                       Groton  CT             58    55   F       5 50-59             1:12:50.0     11:45/M
     65    Linda Wilkinson                   North Stonington  C    17    58   F       6 50-59             1:12:53.0     11:45/M
     66    Mark Grigg                        North Stonington  C    33    51   M      11 50-59             1:13:20.0     11:50/M
     67    Nanette Trusler                   Salem  CT              48    42   F       5 40-49             1:13:39.0     11:53/M
     68    Stacy Watson                      Plainfield  CT         36    46   F       6 40-49             1:14:02.0     11:56/M
     69    Collie-Jean Tuthill               Groton  CT             82    26   F       2 20-29             1:14:22.0     12:00/M
     70    Johnson Adams-Coats               Relay  CT              67     0   M       5  0- 0             1:20:02.0     12:54/M
     71    Benda Frechette                   Plainfield  CT         79    56   F       7 50-59             1:23:13.0     13:25/M
     72    Bonnie Johnson                    New London  CT         60    66   F       3 60-69             1:27:14.0     14:04/M
     73    Barbara Swec                      New London  CT         15    66   F       4 60-69             1:27:16.0     14:04/M
     74    Peter Nero                        Westerly  RI           30    63   M       7 60-69             1:27:55.0     14:11/M
     75    Paula MacLeod                     Westerly  RI           22    55   F       8 50-59             1:40:44.0     16:15/M
     76    Colburn Graves                    North Stonington  C     4    81   M       4 70-99             1:45:04.0     16:57/M
     77    Eileen Kazanecki                  Miller Place  NY       12    30   F       7 30-39             1:52:35.0     18:09/M
     78    Van Dusen-Texei Soriero           Relay  CT              72    0    M       6  0- 0             1:52:36.0     18:10/M
     79    Karen Colgen                      North Stonington  C    19    57   F       9 50-59             1:54:32.0     18:28/M