Friends of Fisher House Bristol Half Marathon

Half Marathon (CT13038JHP)

Overall Finish List

August 14, 2016


Results by SNERRO (www.snerro.com) Using MyLaps BibTags SNERRO,LLC
                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  
      1    Spencer Johnson                   Bristol  CT            84    21   M       1 Top Fin           1:17:50.0   1:17:50.0      5:56/M
      2    Akshay Mody                       Durham  CT            685    16   M       1 14-19             1:27:31.0   1:27:31.0      6:41/M
      3    Ryan O'Connor                     New Haven  CT         651    35   M       1 30-39             1:29:06.0   1:29:06.0      6:48/M
      4    Son Chong-Huan                    Latham  NY            676    51   M       1 50-59             1:31:33.0   1:31:33.0      6:59/M
      5    Robert Emord                      Newington  CT         661    35   M       2 30-39             1:32:11.0   1:32:11.0      7:02/M
      6    Brandon Leclair                   Goshen  CT             98    19   M       2 14-19             1:32:34.0   1:32:34.0      7:04/M
      7    Brittany Heninger                 Bristol  CT            80    27   F       1 Top Fin           1:33:39.0   1:33:39.0      7:09/M
      8    Manoel Leal                       Hartford  CT          680    59   M       2 50-59             1:37:04.0   1:37:04.0      7:25/M
      9    Chris      Depaolo                Southbury  CT         646    24   M       1 20-29             1:38:48.0   1:38:48.0      7:32/M
     10    Bartek Starodaj                   Kingston  NY          667    27   M       2 20-29             1:39:26.0   1:39:26.0      7:35/M
     11    Alaric Fox                        Willington  CT         60    51   M       3 50-59             1:39:28.0   1:39:28.0      7:35/M
     12    Sherri Odell                      Litchfield  CT        125    31   F       1 30-39             1:41:37.0   1:41:37.0      7:45/M
     13    James Caudill                     Virginia Beach  VA     34    38   M       3 30-39             1:44:10.0   1:44:10.0      7:57/M
     14    John Fitzgibbons                  Worcester  MA          56    40   M       1 40-49             1:44:36.0   1:44:36.0      7:59/M
     15    Scott Hart                        Old Saybrook  Ct       76    47   M       2 40-49             1:45:22.0   1:45:22.0      8:03/M
     16    Siddharth Paruchuru               Germantown  MD        128    25   M       3 20-29             1:45:28.0   1:45:28.0      8:03/M
     17    Melissa Reynolds                  Wallingford  CT       142    41   F       1 40-49             1:45:46.0   1:45:46.0      8:04/M
     18    Joseph Ronald                     Rockaway Park  NY     654    33   M       4 30-39             1:47:09.0   1:47:09.0      8:11/M
     19    Michael Ruospo                    Stratford  CT         146    52   M       4 50-59             1:47:11.0   1:47:11.0      8:11/M
     20    Andrea Wagonselter                Eastchester  NY       653    31   F       2 30-39             1:49:18.0   1:49:18.0      8:21/M
     21    Simon Jones                       Waterbury  CT          85    32   M       5 30-39             1:49:46.0   1:49:46.0      8:23/M
     22    Mark Littman                      New York  NY          102    44   M       3 40-49             1:49:54.0   1:49:54.0      8:23/M
     23    David Blair                       Waterford  Ct  CT     652    54   M       5 50-59             1:50:11.0   1:50:11.0      8:25/M
     24    Matthew Montminy                  Avon  CT              118    40   M       4 40-49             1:50:24.0   1:50:24.0      8:26/M
     25    Derek Molkenbuhr                  Cheshire  CT          117    21   M       4 20-29             1:50:43.0   1:50:43.0      8:27/M
     26    Bob Backhaus                      Milford  CT           658    49   M       5 40-49             1:52:31.0   1:52:31.0      8:35/M
     27    Simon Will                        Fairfield  CT         682    18   M       3 14-19             1:53:34.0   1:53:34.0      8:40/M
     28    John Sudol                        Morris  CT            164    23   M       5 20-29             1:55:16.0   1:55:16.0      8:48/M
     29    Kevin Beattie                     Schenectady  NY        11    45   M       6 40-49             1:57:43.0   1:57:43.0      8:59/M
     30    Bert MacIntosh                    Burlington  CT        675    49   M       7 40-49             1:58:11.0   1:58:11.0      9:01/M
     31    Timothy Angeletti                 Wallingford  CT         3    19   M       4 14-19             1:59:09.0   1:59:09.0      9:06/M
     32    Carmine Perri                     Barkhamsted  CT       132    36   M       6 30-39             1:59:30.0   1:59:30.0      9:07/M
     33    Daniel Vo                         Vernon Rockville  C   175    32   M       7 30-39             1:59:31.0   1:59:31.0      9:07/M
     34    Julia Boldy                       West Suffield  CT     672    23   F       1 20-29             1:59:37.0   1:59:37.0      9:08/M
     35    Paul Baldini                      Bristol  CT           677    44   M       8 40-49             1:59:39.0   1:59:39.0      9:08/M
     36    Ken Ehrhard                       Darien  CT             50    47   M       9 40-49             2:01:14.0   2:01:14.0      9:15/M
     37    Nicholas Nevins                   Watertown  CT         123    21   M       6 20-29             2:01:51.0   2:01:51.0      9:18/M
     38    Anneliese Troidle                 Branford  CT          170    17   F       1 14-19             2:02:07.0   2:02:07.0      9:19/M
     39    Tom Starodaj                      New Britain  CT       665    29   M       7 20-29             2:02:20.0   2:02:20.0      9:20/M
     40    Michael Kleine                    Hamden  CT             89    53   M       6 50-59             2:02:45.0   2:02:45.0      9:22/M
     41    Ernesto Paranal                   West Haven  CT        127    42   M      10 40-49             2:03:03.0   2:03:03.0      9:24/M
     42    Laura Winakor                     Portland  CT          183    46   F       2 40-49             2:03:29.0   2:03:29.0      9:25/M
     43    Tom Grace                         Danbury  CT            69    47   M      11 40-49             2:03:30.0   2:03:30.0      9:26/M
     44    Richard Repasky                   Barkhamsted  CT       140    62   M       1 60-69             2:03:49.0   2:03:49.0      9:27/M
     45    Laura Arena                       Farmington  CT          5    49   F       3 40-49             2:04:13.0   2:04:13.0      9:29/M
     46    Abigail Arena                     Farmington  CT          6    19   F       2 14-19             2:04:14.0   2:04:14.0      9:29/M
     47    Michael Bear                      Colchester  CT         10    15   M       5 14-19             2:05:19.0   2:05:19.0      9:34/M
     48    Javier Aponte                     Manchester  CT          4    44   M      12 40-49             2:05:58.0   2:05:58.0      9:37/M
     49    Olivia Feher                      Georgetown  TX         52    13   F       1  1-13             2:06:13.0   2:06:13.0      9:38/M
     50    Lily Baer                         New Canaan  CT          8    20   F       2 20-29             2:06:30.0   2:06:30.0      9:39/M
     51    David Roach                       Burlington  CT        144    54   M       7 50-59             2:06:37.0   2:06:37.0      9:40/M
     52    Megan Flood                       Southington  CT        58    23   F       3 20-29             2:06:42.0   2:06:42.0      9:40/M
     53    Elissa Eggers                     Danbury  CT            49    26   F       4 20-29             2:06:49.0   2:06:49.0      9:41/M
     54    Haley Knox                        Bristol  CT            92    19   F       3 14-19             2:07:42.0   2:07:42.0      9:45/M
     55    Gary Pauyo                        New York  NY          129    39   M       8 30-39             2:07:51.0   2:07:51.0      9:45/M
     56    Hoa Thai                          Bridgewater  NJ       168    50   F       1 50-59             2:07:58.0   2:07:58.0      9:46/M
     57    Keith Douglas                     Southport  CT          47    46   M      13 40-49             2:08:02.0   2:08:02.0      9:46/M
     58    Delaney Caggiano                  Bristol  CT            28    19   F       4 14-19             2:08:31.0   2:08:31.0      9:49/M
     59    Brandon Lorentz                   Andover  CT           105    36   M       9 30-39             2:08:32.0   2:08:32.0      9:49/M
     60    Alejandra Cadena-Perez            Sandy Hook  CT         26    46   F       4 40-49             2:08:33.0   2:08:33.0      9:49/M
     61    Anna Starodaj                     New Britain  CT       666    54   F       2 50-59             2:09:05.0   2:09:05.0      9:51/M
     62    Brian Fidler                      West Haven  Ct         54    45   M      14 40-49             2:09:51.0   2:09:51.0      9:55/M
     63    Alan Nassar                       Farmington  CT        121    38   M      10 30-39             2:10:10.0   2:10:10.0      9:56/M
     64    Brendan Clemente                  Glastonbury  CT        37    20   M       8 20-29             2:10:25.0   2:10:25.0      9:57/M
     65    Elizabeth Chamiec-Case            Sandy Hook  CT         36    16   F       5 14-19             2:10:49.0   2:10:49.0      9:59/M
     66    Hannah Redstone                   Washington Depot  C   139    20   F       5 20-29             2:11:26.0   2:11:26.0     10:02/M
     67    Chris Cannon                      Beacon Falls  CT       30    33   M      11 30-39             2:11:31.0   2:11:31.0     10:02/M
     68    Hannah Tenison                    Avon  CT              167    25   F       6 20-29             2:11:37.0   2:11:37.0     10:03/M
     69    Morgan Sturm                      New Canaan  CT        163    19   F       6 14-19             2:11:50.0   2:11:50.0     10:04/M
     70    Sarah Lyon                        Newtown  CT           108    18   F       7 14-19             2:11:52.0   2:11:52.0     10:04/M
     71    Jason Lorsi                       Fairfield  CT         674         M       1  0- 0             2:12:51.0   2:12:51.0     10:08/M
     72    Matthew Lombardi                  Brookfield  CT        104    25   M       9 20-29             2:13:29.0   2:13:29.0     10:11/M
     73    Jack Johnson                      Williamsport  PA       83    44   M      15 40-49             2:13:44.0   2:13:44.0     10:12/M
     74    Allison Gunter                    East Hartford  CT      72    17   F       8 14-19             2:13:54.0   2:13:54.0     10:13/M
     75    William Resto                     East Hartford  CT     141    47   M      16 40-49             2:15:06.0   2:15:06.0     10:19/M
     76    Celeste Zizzamia                  Avon  CT              187    36   F       3 30-39             2:15:41.0   2:15:41.0     10:21/M
     77    Eleen Gould                       Fairfield  CT         671    33   F       4 30-39             2:15:42.0   2:15:42.0     10:21/M
     78    Lindsay Nevins                    Tuckahoe  NY          122    32   F       5 30-39             2:16:16.0   2:16:16.0     10:24/M
     79    Alexandra Buonfiglio              Cold Spring Harbor     25    19   F       9 14-19             2:16:44.0   2:16:44.0     10:26/M
     80    Kathryn Stoker                    Norwalk  CT           162    49   F       5 40-49             2:16:59.0   2:16:59.0     10:27/M
     81    Kevin Harris                      Bristol  CT            75    44   M      17 40-49             2:17:17.0   2:17:17.0     10:29/M
     82    Jessica Klein                     Summerville  Sc  CT    88    34   F       6 30-39             2:17:50.0   2:17:50.0     10:31/M
     83    Erin Pirro                        West Granby  CT       136    37   F       7 30-39             2:19:20.0   2:19:20.0     10:38/M
     84    Julia Buck                        East Haven  CT         24    38   F       8 30-39             2:19:21.0   2:19:21.0     10:38/M
     85    Kathryn Peppe                     Biddeford  ME         131    28   F       7 20-29             2:19:21.0   2:19:21.0     10:38/M
     86    Kelly Kobani                      Waterbury  CT          93    22   F       8 20-29             2:19:27.0   2:19:27.0     10:39/M
     87    Steven Spreitzer                  Ridgewood  NJ         160    23   M      10 20-29             2:19:52.0   2:19:52.0     10:41/M
     88    Nicole Wilson                     New Haven  CT         659    5    F       2  1-13             2:19:56.0   2:19:56.0     10:41/M
     89    Tom Slot                          Tuckahoe  NY          157    38   M      12 30-39             2:20:07.0   2:20:07.0     10:42/M
     90    Jurga Rimkute                     New Canaan  CT        143    37   F       9 30-39             2:20:39.0   2:20:39.0     10:44/M
     91    Gunilla Luthra                    Bellevue  WA          106    51   F       3 50-59             2:20:42.0   2:20:42.0     10:44/M
     92    Douglas Wiegert                   Bristol  CT           180    58   M       8 50-59             2:21:16.0   2:21:16.0     10:47/M
     93    Takeshi Yamashita                 Scarsdale  NY         185    37   M      13 30-39             2:21:31.0   2:21:31.0     10:48/M
     94    Amber Schippani                   Wolcott  CT           148    20   F       9 20-29             2:21:35.0   2:21:35.0     10:48/M
     95    Heather Short                     Enfield  CT           153    27   F      10 20-29             2:22:19.0   2:22:19.0     10:52/M
     96    Olivia Schultes                   Guilford  CT          149    20   F      11 20-29             2:22:21.0   2:22:21.0     10:52/M
     97    Emily Etter                       Guilford  CT           51    19   F      10 14-19             2:22:21.0   2:22:21.0     10:52/M
     98    Charity Uman                      Unionville  CT        172    45   F       6 40-49             2:22:41.0   2:22:41.0     10:53/M
     99    Carleta Maurice                   West Haven  CT        112    46   F       7 40-49             2:22:44.0   2:22:44.0     10:54/M
    100    Brendan Connolly                  Plantsville  CT        39    36   M      14 30-39             2:22:46.0   2:22:46.0     10:54/M

                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  
    101    Debby Valin                       Woodbridge  CT        173    49   F       8 40-49             2:22:52.0   2:22:52.0     10:54/M
    102    Tiffany Mathieu                   New Hartford  CT      111    31   F      10 30-39             2:23:05.0   2:23:05.0     10:55/M
    103    Kristin Lax                       Morris  CT             97    48   F       9 40-49             2:23:26.0   2:23:26.0     10:57/M
    104    Rachel Duda                       Westbrook  CT          48    20   F      12 20-29             2:23:34.0   2:23:34.0     10:57/M
    105    Tim Wilson                        New Haven  CT         660    34   M      15 30-39             2:23:40.0   2:23:40.0     10:58/M
    106    Daniel Yllanes                    New Haven  CT         684    42   M      18 40-49             2:23:50.0   2:23:50.0     10:59/M
    107    David Danzak                      Stratford  CT          42    42   M      19 40-49             2:23:53.0   2:23:53.0     10:59/M
    108    Rosemary Weiworka                 Unionville  CT        678    44   F      10 40-49             2:24:17.0   2:24:17.0     11:01/M
    109    Jon Burdeshaw                     Plantsville  CT       679    42   M      20 40-49             2:25:05.0   2:25:05.0     11:04/M
    110    Kelsey Barolak                    Riverside  CT           9    21   F      13 20-29             2:25:07.0   2:25:07.0     11:05/M
    111    Matt Mosher                       Fairfield  CT         119    18   M       6 14-19             2:25:27.0   2:25:27.0     11:06/M
    112    Mark Fissel                       Guilford  CT          155    40   M      21 40-49             2:25:52.0   2:25:52.0     11:08/M
    113    Stephanie Held                    Middletown  CT         78    34   F      11 30-39             2:26:21.0   2:26:21.0     11:10/M
    114    Jeff Stein                        Avon  CT              161    53   M       9 50-59             2:26:22.0   2:26:22.0     11:10/M
    115    Georgia Panagopoulos              Berlin  CT            169    57   F       4 50-59             2:26:24.0   2:26:24.0     11:10/M
    116    Susan Meholic                     Avon  CT              114    50   F       5 50-59             2:26:26.0   2:26:26.0     11:11/M
    117    Erin McGurgan                     Winthrop  MA          113    26   F      14 20-29             2:26:37.0   2:26:37.0     11:11/M
    118    Anne Wu                           Storrs Mansfield  C   184    16   F      11 14-19             2:27:29.0   2:27:29.0     11:15/M
    119    Jeffrey Caggiano                  Bristol  CT            27    47   M      22 40-49             2:27:56.0   2:27:56.0     11:17/M
    120    Nicole Belmonte                   New Haven  CT         686    41   F      11 40-49             2:27:56.0   2:27:56.0     11:17/M
    121    Tao Ying                          Fairfield  CT         186    25   M      11 20-29             2:28:13.0   2:28:13.0     11:19/M
    122    Laura Williams                    Simsbury  CT          181    40   F      12 40-49             2:28:45.0   2:28:45.0     11:21/M
    123    Michael Gamber                    Southington  CT       650    41   M      23 40-49             2:29:39.0   2:29:39.0     11:25/M
    124    John Schweir                      Canton  CT            150    50   M      10 50-59             2:30:01.0   2:30:01.0     11:27/M
    125    Eryn Ivey                         Newtown  CT            82    41   F      13 40-49             2:30:15.0   2:30:15.0     11:28/M
    126    Laura Tiffany                     Baltic  CT            126    29   F      15 20-29             2:31:00.0   2:31:00.0     11:32/M
    127    Heather Fried                     Groton  CT             61    44   F      14 40-49             2:31:10.0   2:31:10.0     11:32/M
    128    Tony Cistulli                     New Hartford  CT      664    51   M      11 50-59             2:31:54.0   2:31:54.0     11:36/M
    129    Katina Wolfe                      Fairfield             670    57   F       6 50-59             2:32:39.0   2:32:39.0     11:39/M
    130    Heather Preuss                    Cromwell  CT          137    39   F      12 30-39             2:32:52.0   2:32:52.0     11:40/M
    131    Alice Carrillo                    Southington  CT        33    50   F       7 50-59             2:32:52.0   2:32:52.0     11:40/M
    132    Clayton Caggiano                  Bristol  CT            29    20   M      12 20-29             2:32:56.0   2:32:56.0     11:40/M
    133    Sherie Desrochers                 Bristol  CT            46    32   F      13 30-39             2:32:59.0   2:32:59.0     11:41/M
    134    Erin Kennedy                      Vernon  CT            663    25   F      16 20-29             2:33:28.0   2:33:28.0     11:43/M
    135    Violet Kaman                      Cromwell  CT          662    31   F      14 30-39             2:33:28.0   2:33:28.0     11:43/M
    136    Kurt Sewnor                       Newington  CT         673    20   M      13 20-29             2:34:52.0   2:34:52.0     11:49/M
    137    Brittany Collins                  Danbury  CT            38    31   F      15 30-39             2:36:08.0   2:36:08.0     11:55/M
    138    Diane Crowley                     New Haven  CT         681    42   F      15 40-49             2:36:13.0   2:36:13.0     11:55/M
    139    Travis Cormier                    Lebanon  CT            40    25   M      14 20-29             2:36:18.0   2:36:18.0     11:56/M
    140    Lisa Murray                       Wallingford  CT       120    42   F      16 40-49             2:36:28.0   2:36:28.0     11:57/M
    141    Bill Hanchett                     Plainville  CT         73    40   M      24 40-49             2:36:37.0   2:36:37.0     11:57/M
    142    Kori Pierce                       Brookfield  CT        134    37   F      16 30-39             2:37:25.0   2:37:25.0     12:01/M
    143    Bryan Carmel                      Amherst  MA            31    25   M      15 20-29             2:37:53.0   2:37:53.0     12:03/M
    144    Michael Vaughan                   Springfield  PA       174    50   M      12 50-59             2:40:28.0   2:40:28.0     12:15/M
    145    Ted Keltonic                      Newington  CT          87    20   M      16 20-29             2:40:33.0   2:40:33.0     12:15/M
    146    Dawn Jenci                        Milford  CT           655         F       1  0- 0             2:40:44.0   2:40:44.0     12:16/M
    147    Adam Fleisher                     Glastonbury  Ct        57    46   M      25 40-49             2:41:16.0   2:41:16.0     12:19/M
    148    Jaclyn Albers                     Cold Spring Harbor      1    20   F      17 20-29             2:41:58.0   2:41:58.0     12:22/M
    149    Lynda Britt                       North Kingstown  RI    23    49   F      17 40-49             2:42:08.0   2:42:08.0     12:23/M
    150    Julie Anne Fossi                  New Milford            59    47   F      18 40-49             2:43:01.0   2:43:01.0     12:27/M
    151    Johnny Mendoza                    New York  NY          115    45   M      26 40-49             2:43:57.0   2:43:57.0     12:31/M
    152    Robin Bernier                     Plainville  CT         15    54   F       8 50-59             2:44:05.0   2:44:05.0     12:31/M
    153    Cara Pendergrass                  Plymouth  MA          130    42   F      19 40-49             2:46:13.0   2:46:13.0     12:41/M
    154    Bob Ernest                        Tolland  CT           657    43   M      27 40-49             2:46:26.0   2:46:26.0     12:42/M
    155    Tom Lynch                         Natick  MA            107    50   M      13 50-59             2:46:36.0   2:46:36.0     12:43/M
    156    Kelsey Knotts                     Wallingford  CT        91    29   F      18 20-29             2:47:26.0   2:47:26.0     12:47/M
    157    Gary Slane                        Maryland Heights  M   156    62   M       2 60-69             2:48:49.0   2:48:49.0     12:53/M
    158    Mary Newell                       New Haven  CT         124    66   F       1 60-69             2:48:53.0   2:48:53.0     12:53/M
    159    Madyson Pierce                    Brookfield  CT        135    17   F      12 14-19             2:49:05.0   2:49:05.0     12:54/M
    160    Adam Glazer                       Monroe  CT             67    29   M      17 20-29             2:49:10.0   2:49:10.0     12:55/M
    161    Amy Massaglia                     Windsor  CT           110    52   F       9 50-59             2:49:21.0   2:49:21.0     12:56/M
    162    Wendy Wheeler                     Bristol  CT           179    44   F      20 40-49             2:49:43.0   2:49:43.0     12:57/M
    163    James West                        Yonkers  NY           683    50   M      14 50-59             2:51:54.0   2:51:54.0     13:07/M
    164    Taylor Heneghan                   Hebron  CT             79    19   F      13 14-19             2:53:07.0   2:53:07.0     13:13/M
    165    Rob Decker                        East Windsor  CT      656    49   M      28 40-49             2:53:15.0   2:53:15.0     13:13/M
    166    Tammy Vu                          New York  NY          177    19   F      14 14-19             2:55:20.0   2:55:20.0     13:23/M
    167    Christina Vu                      New York  NY          176    24   F      19 20-29             2:55:20.0   2:55:20.0     13:23/M
    168    Kimberly Debaise                  Manchester  CT         44    40   F      21 40-49             2:55:29.0   2:55:29.0     13:24/M
    169    Amy Hatfield                      Torrington  CT         77    29   F      20 20-29             2:57:49.0   2:57:49.0     13:34/M
    170    Brian Labbe                       Bristol  CT            96    41   M      29 40-49             2:57:54.0   2:57:54.0     13:35/M
    171    Glen Carney                       Plainville  CT         32    41   M      30 40-49             2:58:04.0   2:58:04.0     13:36/M
    172    Danielle Grillo                   Vernon Rockville  C    71    26   F      21 20-29             3:01:09.0   3:01:09.0     13:50/M
    173    Todd Shrader                      Carlsbad  NM          154    48   M      31 40-49             3:02:20.0   3:02:20.0     13:55/M
    174    Gilda Boudreau                    Coventry  RI           21    51   F      10 50-59             3:02:32.0   3:02:32.0     13:56/M
    175    Angelina Arpa                     Carmel  NY              7    47   F      22 40-49             3:02:43.0   3:02:43.0     13:57/M
    176    Jason Margelefsky                 Riverdale  NJ         647    39   M      16 30-39             3:06:59.0   3:06:59.0     14:16/M
    177    Shawn Hoppe                       Bloomingdale  NJ      648    40   F      23 40-49             3:06:59.0   3:06:59.0     14:16/M
    178    Donald Belisle                    Westfield  MA          12    59   M      15 50-59             3:07:49.0   3:07:49.0     14:20/M
    179    Jermaine Lawrence                 New York  NY          649    29   F      22 20-29             3:10:27.0   3:10:27.0     14:32/M
    180    Anita Kraska                      Pasadena  MD           94    48   F      24 40-49             3:11:47.0   3:11:47.0     14:38/M
    181    Wayne Sherman                     Pasadena  MD          152    44   M      32 40-49             3:11:47.0   3:11:47.0     14:38/M
    182    Jaime Bishop Baez                 Canovanas  PR          18    60   M       3 60-69             3:17:47.0   3:17:47.0     15:06/M
    183    Jennifer Knecht                   North Babylon  NY      90    43   F      25 40-49             3:22:11.0   3:22:11.0     15:26/M
    184    Richard Bragg                     Vernon Rockville  C    22    36   M      17 30-39             3:22:11.0   3:22:11.0     15:26/M
    185    Robert Cypher                     Rye  NY                41    62   M       4 60-69             3:23:47.0   3:23:47.0     15:33/M
    186    Ivan Sokolov                      Hartford  CT          159    38   M      18 30-39             3:24:51.0   3:24:51.0     15:38/M
    187    Elizabeth Tenison                 Avon  CT              166    57   F      11 50-59             3:24:54.0   3:24:54.0     15:38/M
    188    Terri Ray                         Clinton  MD           138    50   F      12 50-59             3:36:09.0   3:36:09.0     16:30/M
    189    Robert Beyerlein                  Lupton  MI             17    58   M      16 50-59             3:41:49.0   3:41:49.0     16:56/M