Friends of Fisher House Bristol Half Marathon

Half Marathon (CT13038JHP)

Age Group Results

August 14, 2016


Results by SNERRO (www.snerro.com) Using MyLaps BibTags SNERRO,LLC


Men: Top Finishers 0- 0 14-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69
Women: Top Finishers 0- 0 1-13 14-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69

Top

Female Open Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Brittany Heninger                 Bristol  CT            80   27        7      1:33:39.0   1:33:39.0      7:09/M
Top

Male Open Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Spencer Johnson                   Bristol  CT            84   21        1      1:17:50.0   1:17:50.0      5:56/M
Top

Female No Age Provided

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Dawn Jenci                        Milford  CT           655           146      2:40:44.0   2:40:44.0     12:16/M
Top

No Age Provided

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Jason Lorsi                       Fairfield  CT         674            71      2:12:51.0   2:12:51.0     10:08/M
Top

Female 13 and Under

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Olivia Feher                      Georgetown  TX         52   13       49      2:06:13.0   2:06:13.0      9:38/M
       2    Nicole Wilson                     New Haven  CT         659   5        88      2:19:56.0   2:19:56.0     10:41/M
Top

Female 14 to 19

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Anneliese Troidle                 Branford  CT          170   17       38      2:02:07.0   2:02:07.0      9:19/M
       2    Abigail Arena                     Farmington  CT          6   19       46      2:04:14.0   2:04:14.0      9:29/M
       3    Haley Knox                        Bristol  CT            92   19       54      2:07:42.0   2:07:42.0      9:45/M
       4    Delaney Caggiano                  Bristol  CT            28   19       58      2:08:31.0   2:08:31.0      9:49/M
       5    Elizabeth Chamiec-Case            Sandy Hook  CT         36   16       65      2:10:49.0   2:10:49.0      9:59/M
       6    Morgan Sturm                      New Canaan  CT        163   19       69      2:11:50.0   2:11:50.0     10:04/M
       7    Sarah Lyon                        Newtown  CT           108   18       70      2:11:52.0   2:11:52.0     10:04/M
       8    Allison Gunter                    East Hartford  CT      72   17       74      2:13:54.0   2:13:54.0     10:13/M
       9    Alexandra Buonfiglio              Cold Spring Harbor     25   19       79      2:16:44.0   2:16:44.0     10:26/M
      10    Emily Etter                       Guilford  CT           51   19       97      2:22:21.0   2:22:21.0     10:52/M
      11    Anne Wu                           Storrs Mansfield  C   184   16      118      2:27:29.0   2:27:29.0     11:15/M
      12    Madyson Pierce                    Brookfield  CT        135   17      159      2:49:05.0   2:49:05.0     12:54/M
      13    Taylor Heneghan                   Hebron  CT             79   19      164      2:53:07.0   2:53:07.0     13:13/M
      14    Tammy Vu                          New York  NY          177   19      166      2:55:20.0   2:55:20.0     13:23/M
Top

Male 14 to 19

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Akshay Mody                       Durham  CT            685   16        2      1:27:31.0   1:27:31.0      6:41/M
       2    Brandon Leclair                   Goshen  CT             98   19        6      1:32:34.0   1:32:34.0      7:04/M
       3    Simon Will                        Fairfield  CT         682   18       27      1:53:34.0   1:53:34.0      8:40/M
       4    Timothy Angeletti                 Wallingford  CT         3   19       31      1:59:09.0   1:59:09.0      9:06/M
       5    Michael Bear                      Colchester  CT         10   15       47      2:05:19.0   2:05:19.0      9:34/M
       6    Matt Mosher                       Fairfield  CT         119   18      111      2:25:27.0   2:25:27.0     11:06/M
Top

Female 20 to 29

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Julia Boldy                       West Suffield  CT     672   23       34      1:59:37.0   1:59:37.0      9:08/M
       2    Lily Baer                         New Canaan  CT          8   20       50      2:06:30.0   2:06:30.0      9:39/M
       3    Megan Flood                       Southington  CT        58   23       52      2:06:42.0   2:06:42.0      9:40/M
       4    Elissa Eggers                     Danbury  CT            49   26       53      2:06:49.0   2:06:49.0      9:41/M
       5    Hannah Redstone                   Washington Depot  C   139   20       66      2:11:26.0   2:11:26.0     10:02/M
       6    Hannah Tenison                    Avon  CT              167   25       68      2:11:37.0   2:11:37.0     10:03/M
       7    Kathryn Peppe                     Biddeford  ME         131   28       85      2:19:21.0   2:19:21.0     10:38/M
       8    Kelly Kobani                      Waterbury  CT          93   22       86      2:19:27.0   2:19:27.0     10:39/M
       9    Amber Schippani                   Wolcott  CT           148   20       94      2:21:35.0   2:21:35.0     10:48/M
      10    Heather Short                     Enfield  CT           153   27       95      2:22:19.0   2:22:19.0     10:52/M
      11    Olivia Schultes                   Guilford  CT          149   20       96      2:22:21.0   2:22:21.0     10:52/M
      12    Rachel Duda                       Westbrook  CT          48   20      104      2:23:34.0   2:23:34.0     10:57/M
      13    Kelsey Barolak                    Riverside  CT           9   21      110      2:25:07.0   2:25:07.0     11:05/M
      14    Erin McGurgan                     Winthrop  MA          113   26      117      2:26:37.0   2:26:37.0     11:11/M
      15    Laura Tiffany                     Baltic  CT            126   29      126      2:31:00.0   2:31:00.0     11:32/M
      16    Erin Kennedy                      Vernon  CT            663   25      134      2:33:28.0   2:33:28.0     11:43/M
      17    Jaclyn Albers                     Cold Spring Harbor      1   20      148      2:41:58.0   2:41:58.0     12:22/M
      18    Kelsey Knotts                     Wallingford  CT        91   29      156      2:47:26.0   2:47:26.0     12:47/M
      19    Christina Vu                      New York  NY          176   24      167      2:55:20.0   2:55:20.0     13:23/M
      20    Amy Hatfield                      Torrington  CT         77   29      169      2:57:49.0   2:57:49.0     13:34/M
      21    Danielle Grillo                   Vernon Rockville  C    71   26      172      3:01:09.0   3:01:09.0     13:50/M
      22    Jermaine Lawrence                 New York  NY          649   29      179      3:10:27.0   3:10:27.0     14:32/M
Top

Male 20 to 29

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Chris      Depaolo                Southbury  CT         646   24        9      1:38:48.0   1:38:48.0      7:32/M
       2    Bartek Starodaj                   Kingston  NY          667   27       10      1:39:26.0   1:39:26.0      7:35/M
       3    Siddharth Paruchuru               Germantown  MD        128   25       16      1:45:28.0   1:45:28.0      8:03/M
       4    Derek Molkenbuhr                  Cheshire  CT          117   21       25      1:50:43.0   1:50:43.0      8:27/M
       5    John Sudol                        Morris  CT            164   23       28      1:55:16.0   1:55:16.0      8:48/M
       6    Nicholas Nevins                   Watertown  CT         123   21       37      2:01:51.0   2:01:51.0      9:18/M
       7    Tom Starodaj                      New Britain  CT       665   29       39      2:02:20.0   2:02:20.0      9:20/M
       8    Brendan Clemente                  Glastonbury  CT        37   20       64      2:10:25.0   2:10:25.0      9:57/M
       9    Matthew Lombardi                  Brookfield  CT        104   25       72      2:13:29.0   2:13:29.0     10:11/M
      10    Steven Spreitzer                  Ridgewood  NJ         160   23       87      2:19:52.0   2:19:52.0     10:41/M
      11    Tao Ying                          Fairfield  CT         186   25      121      2:28:13.0   2:28:13.0     11:19/M
      12    Clayton Caggiano                  Bristol  CT            29   20      132      2:32:56.0   2:32:56.0     11:40/M
      13    Kurt Sewnor                       Newington  CT         673   20      136      2:34:52.0   2:34:52.0     11:49/M
      14    Travis Cormier                    Lebanon  CT            40   25      139      2:36:18.0   2:36:18.0     11:56/M
      15    Bryan Carmel                      Amherst  MA            31   25      143      2:37:53.0   2:37:53.0     12:03/M
      16    Ted Keltonic                      Newington  CT          87   20      145      2:40:33.0   2:40:33.0     12:15/M
      17    Adam Glazer                       Monroe  CT             67   29      160      2:49:10.0   2:49:10.0     12:55/M
Top

Female 30 to 39

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Sherri Odell                      Litchfield  CT        125   31       12      1:41:37.0   1:41:37.0      7:45/M
       2    Andrea Wagonselter                Eastchester  NY       653   31       20      1:49:18.0   1:49:18.0      8:21/M
       3    Celeste Zizzamia                  Avon  CT              187   36       76      2:15:41.0   2:15:41.0     10:21/M
       4    Eleen Gould                       Fairfield  CT         671   33       77      2:15:42.0   2:15:42.0     10:21/M
       5    Lindsay Nevins                    Tuckahoe  NY          122   32       78      2:16:16.0   2:16:16.0     10:24/M
       6    Jessica Klein                     Summerville  Sc  CT    88   34       82      2:17:50.0   2:17:50.0     10:31/M
       7    Erin Pirro                        West Granby  CT       136   37       83      2:19:20.0   2:19:20.0     10:38/M
       8    Julia Buck                        East Haven  CT         24   38       84      2:19:21.0   2:19:21.0     10:38/M
       9    Jurga Rimkute                     New Canaan  CT        143   37       90      2:20:39.0   2:20:39.0     10:44/M
      10    Tiffany Mathieu                   New Hartford  CT      111   31      102      2:23:05.0   2:23:05.0     10:55/M
      11    Stephanie Held                    Middletown  CT         78   34      113      2:26:21.0   2:26:21.0     11:10/M
      12    Heather Preuss                    Cromwell  CT          137   39      130      2:32:52.0   2:32:52.0     11:40/M
      13    Sherie Desrochers                 Bristol  CT            46   32      133      2:32:59.0   2:32:59.0     11:41/M
      14    Violet Kaman                      Cromwell  CT          662   31      135      2:33:28.0   2:33:28.0     11:43/M
      15    Brittany Collins                  Danbury  CT            38   31      137      2:36:08.0   2:36:08.0     11:55/M
      16    Kori Pierce                       Brookfield  CT        134   37      142      2:37:25.0   2:37:25.0     12:01/M
Top

Male 30 to 39

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Ryan O'Connor                     New Haven  CT         651   35        3      1:29:06.0   1:29:06.0      6:48/M
       2    Robert Emord                      Newington  CT         661   35        5      1:32:11.0   1:32:11.0      7:02/M
       3    James Caudill                     Virginia Beach  VA     34   38       13      1:44:10.0   1:44:10.0      7:57/M
       4    Joseph Ronald                     Rockaway Park  NY     654   33       18      1:47:09.0   1:47:09.0      8:11/M
       5    Simon Jones                       Waterbury  CT          85   32       21      1:49:46.0   1:49:46.0      8:23/M
       6    Carmine Perri                     Barkhamsted  CT       132   36       32      1:59:30.0   1:59:30.0      9:07/M
       7    Daniel Vo                         Vernon Rockville  C   175   32       33      1:59:31.0   1:59:31.0      9:07/M
       8    Gary Pauyo                        New York  NY          129   39       55      2:07:51.0   2:07:51.0      9:45/M
       9    Brandon Lorentz                   Andover  CT           105   36       59      2:08:32.0   2:08:32.0      9:49/M
      10    Alan Nassar                       Farmington  CT        121   38       63      2:10:10.0   2:10:10.0      9:56/M
      11    Chris Cannon                      Beacon Falls  CT       30   33       67      2:11:31.0   2:11:31.0     10:02/M
      12    Tom Slot                          Tuckahoe  NY          157   38       89      2:20:07.0   2:20:07.0     10:42/M
      13    Takeshi Yamashita                 Scarsdale  NY         185   37       93      2:21:31.0   2:21:31.0     10:48/M
      14    Brendan Connolly                  Plantsville  CT        39   36      100      2:22:46.0   2:22:46.0     10:54/M
      15    Tim Wilson                        New Haven  CT         660   34      105      2:23:40.0   2:23:40.0     10:58/M
      16    Jason Margelefsky                 Riverdale  NJ         647   39      176      3:06:59.0   3:06:59.0     14:16/M
      17    Richard Bragg                     Vernon Rockville  C    22   36      184      3:22:11.0   3:22:11.0     15:26/M
      18    Ivan Sokolov                      Hartford  CT          159   38      186      3:24:51.0   3:24:51.0     15:38/M
Top

Female 40 to 49

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Melissa Reynolds                  Wallingford  CT       142   41       17      1:45:46.0   1:45:46.0      8:04/M
       2    Laura Winakor                     Portland  CT          183   46       42      2:03:29.0   2:03:29.0      9:25/M
       3    Laura Arena                       Farmington  CT          5   49       45      2:04:13.0   2:04:13.0      9:29/M
       4    Alejandra Cadena-Perez            Sandy Hook  CT         26   46       60      2:08:33.0   2:08:33.0      9:49/M
       5    Kathryn Stoker                    Norwalk  CT           162   49       80      2:16:59.0   2:16:59.0     10:27/M
       6    Charity Uman                      Unionville  CT        172   45       98      2:22:41.0   2:22:41.0     10:53/M
       7    Carleta Maurice                   West Haven  CT        112   46       99      2:22:44.0   2:22:44.0     10:54/M
       8    Debby Valin                       Woodbridge  CT        173   49      101      2:22:52.0   2:22:52.0     10:54/M
       9    Kristin Lax                       Morris  CT             97   48      103      2:23:26.0   2:23:26.0     10:57/M
      10    Rosemary Weiworka                 Unionville  CT        678   44      108      2:24:17.0   2:24:17.0     11:01/M
      11    Nicole Belmonte                   New Haven  CT         686   41      120      2:27:56.0   2:27:56.0     11:17/M
      12    Laura Williams                    Simsbury  CT          181   40      122      2:28:45.0   2:28:45.0     11:21/M
      13    Eryn Ivey                         Newtown  CT            82   41      125      2:30:15.0   2:30:15.0     11:28/M
      14    Heather Fried                     Groton  CT             61   44      127      2:31:10.0   2:31:10.0     11:32/M
      15    Diane Crowley                     New Haven  CT         681   42      138      2:36:13.0   2:36:13.0     11:55/M
      16    Lisa Murray                       Wallingford  CT       120   42      140      2:36:28.0   2:36:28.0     11:57/M
      17    Lynda Britt                       North Kingstown  RI    23   49      149      2:42:08.0   2:42:08.0     12:23/M
      18    Julie Anne Fossi                  New Milford            59   47      150      2:43:01.0   2:43:01.0     12:27/M
      19    Cara Pendergrass                  Plymouth  MA          130   42      153      2:46:13.0   2:46:13.0     12:41/M
      20    Wendy Wheeler                     Bristol  CT           179   44      162      2:49:43.0   2:49:43.0     12:57/M
      21    Kimberly Debaise                  Manchester  CT         44   40      168      2:55:29.0   2:55:29.0     13:24/M
      22    Angelina Arpa                     Carmel  NY              7   47      175      3:02:43.0   3:02:43.0     13:57/M
      23    Shawn Hoppe                       Bloomingdale  NJ      648   40      177      3:06:59.0   3:06:59.0     14:16/M
      24    Anita Kraska                      Pasadena  MD           94   48      180      3:11:47.0   3:11:47.0     14:38/M
      25    Jennifer Knecht                   North Babylon  NY      90   43      183      3:22:11.0   3:22:11.0     15:26/M
Top

Male 40 to 49

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    John Fitzgibbons                  Worcester  MA          56   40       14      1:44:36.0   1:44:36.0      7:59/M
       2    Scott Hart                        Old Saybrook  Ct       76   47       15      1:45:22.0   1:45:22.0      8:03/M
       3    Mark Littman                      New York  NY          102   44       22      1:49:54.0   1:49:54.0      8:23/M
       4    Matthew Montminy                  Avon  CT              118   40       24      1:50:24.0   1:50:24.0      8:26/M
       5    Bob Backhaus                      Milford  CT           658   49       26      1:52:31.0   1:52:31.0      8:35/M
       6    Kevin Beattie                     Schenectady  NY        11   45       29      1:57:43.0   1:57:43.0      8:59/M
       7    Bert MacIntosh                    Burlington  CT        675   49       30      1:58:11.0   1:58:11.0      9:01/M
       8    Paul Baldini                      Bristol  CT           677   44       35      1:59:39.0   1:59:39.0      9:08/M
       9    Ken Ehrhard                       Darien  CT             50   47       36      2:01:14.0   2:01:14.0      9:15/M
      10    Ernesto Paranal                   West Haven  CT        127   42       41      2:03:03.0   2:03:03.0      9:24/M
      11    Tom Grace                         Danbury  CT            69   47       43      2:03:30.0   2:03:30.0      9:26/M
      12    Javier Aponte                     Manchester  CT          4   44       48      2:05:58.0   2:05:58.0      9:37/M
      13    Keith Douglas                     Southport  CT          47   46       57      2:08:02.0   2:08:02.0      9:46/M
      14    Brian Fidler                      West Haven  Ct         54   45       62      2:09:51.0   2:09:51.0      9:55/M
      15    Jack Johnson                      Williamsport  PA       83   44       73      2:13:44.0   2:13:44.0     10:12/M
      16    William Resto                     East Hartford  CT     141   47       75      2:15:06.0   2:15:06.0     10:19/M
      17    Kevin Harris                      Bristol  CT            75   44       81      2:17:17.0   2:17:17.0     10:29/M
      18    Daniel Yllanes                    New Haven  CT         684   42      106      2:23:50.0   2:23:50.0     10:59/M
      19    David Danzak                      Stratford  CT          42   42      107      2:23:53.0   2:23:53.0     10:59/M
      20    Jon Burdeshaw                     Plantsville  CT       679   42      109      2:25:05.0   2:25:05.0     11:04/M
      21    Mark Fissel                       Guilford  CT          155   40      112      2:25:52.0   2:25:52.0     11:08/M
      22    Jeffrey Caggiano                  Bristol  CT            27   47      119      2:27:56.0   2:27:56.0     11:17/M
      23    Michael Gamber                    Southington  CT       650   41      123      2:29:39.0   2:29:39.0     11:25/M
      24    Bill Hanchett                     Plainville  CT         73   40      141      2:36:37.0   2:36:37.0     11:57/M
      25    Adam Fleisher                     Glastonbury  Ct        57   46      147      2:41:16.0   2:41:16.0     12:19/M
      26    Johnny Mendoza                    New York  NY          115   45      151      2:43:57.0   2:43:57.0     12:31/M
      27    Bob Ernest                        Tolland  CT           657   43      154      2:46:26.0   2:46:26.0     12:42/M
      28    Rob Decker                        East Windsor  CT      656   49      165      2:53:15.0   2:53:15.0     13:13/M
      29    Brian Labbe                       Bristol  CT            96   41      170      2:57:54.0   2:57:54.0     13:35/M
      30    Glen Carney                       Plainville  CT         32   41      171      2:58:04.0   2:58:04.0     13:36/M
      31    Todd Shrader                      Carlsbad  NM          154   48      173      3:02:20.0   3:02:20.0     13:55/M
      32    Wayne Sherman                     Pasadena  MD          152   44      181      3:11:47.0   3:11:47.0     14:38/M
Top

Female 50 to 59

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Hoa Thai                          Bridgewater  NJ       168   50       56      2:07:58.0   2:07:58.0      9:46/M
       2    Anna Starodaj                     New Britain  CT       666   54       61      2:09:05.0   2:09:05.0      9:51/M
       3    Gunilla Luthra                    Bellevue  WA          106   51       91      2:20:42.0   2:20:42.0     10:44/M
       4    Georgia Panagopoulos              Berlin  CT            169   57      115      2:26:24.0   2:26:24.0     11:10/M
       5    Susan Meholic                     Avon  CT              114   50      116      2:26:26.0   2:26:26.0     11:11/M
       6    Katina Wolfe                      Fairfield             670   57      129      2:32:39.0   2:32:39.0     11:39/M
       7    Alice Carrillo                    Southington  CT        33   50      131      2:32:52.0   2:32:52.0     11:40/M
       8    Robin Bernier                     Plainville  CT         15   54      152      2:44:05.0   2:44:05.0     12:31/M
       9    Amy Massaglia                     Windsor  CT           110   52      161      2:49:21.0   2:49:21.0     12:56/M
      10    Gilda Boudreau                    Coventry  RI           21   51      174      3:02:32.0   3:02:32.0     13:56/M
      11    Elizabeth Tenison                 Avon  CT              166   57      187      3:24:54.0   3:24:54.0     15:38/M
      12    Terri Ray                         Clinton  MD           138   50      188      3:36:09.0   3:36:09.0     16:30/M
Top

Male 50 to 59

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Son Chong-Huan                    Latham  NY            676   51        4      1:31:33.0   1:31:33.0      6:59/M
       2    Manoel Leal                       Hartford  CT          680   59        8      1:37:04.0   1:37:04.0      7:25/M
       3    Alaric Fox                        Willington  CT         60   51       11      1:39:28.0   1:39:28.0      7:35/M
       4    Michael Ruospo                    Stratford  CT         146   52       19      1:47:11.0   1:47:11.0      8:11/M
       5    David Blair                       Waterford  Ct  CT     652   54       23      1:50:11.0   1:50:11.0      8:25/M
       6    Michael Kleine                    Hamden  CT             89   53       40      2:02:45.0   2:02:45.0      9:22/M
       7    David Roach                       Burlington  CT        144   54       51      2:06:37.0   2:06:37.0      9:40/M
       8    Douglas Wiegert                   Bristol  CT           180   58       92      2:21:16.0   2:21:16.0     10:47/M
       9    Jeff Stein                        Avon  CT              161   53      114      2:26:22.0   2:26:22.0     11:10/M
      10    John Schweir                      Canton  CT            150   50      124      2:30:01.0   2:30:01.0     11:27/M
      11    Tony Cistulli                     New Hartford  CT      664   51      128      2:31:54.0   2:31:54.0     11:36/M
      12    Michael Vaughan                   Springfield  PA       174   50      144      2:40:28.0   2:40:28.0     12:15/M
      13    Tom Lynch                         Natick  MA            107   50      155      2:46:36.0   2:46:36.0     12:43/M
      14    James West                        Yonkers  NY           683   50      163      2:51:54.0   2:51:54.0     13:07/M
      15    Donald Belisle                    Westfield  MA          12   59      178      3:07:49.0   3:07:49.0     14:20/M
      16    Robert Beyerlein                  Lupton  MI             17   58      189      3:41:49.0   3:41:49.0     16:56/M
Top

Female 60 to 69

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Mary Newell                       New Haven  CT         124   66      158      2:48:53.0   2:48:53.0     12:53/M
Top

Male 60 to 69

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Richard Repasky                   Barkhamsted  CT       140   62       44      2:03:49.0   2:03:49.0      9:27/M
       2    Gary Slane                        Maryland Heights  M   156   62      157      2:48:49.0   2:48:49.0     12:53/M
       3    Jaime Bishop Baez                 Canovanas  PR          18   60      182      3:17:47.0   3:17:47.0     15:06/M
       4    Robert Cypher                     Rye  NY                41   62      185      3:23:47.0   3:23:47.0     15:33/M