Run Around the Block

15K

Overall Finish List

September 12, 2015


Results by SNERRO (www.snerro.com) SNERRO,LLC
                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Steven Brightman                  Providence  RI         26    46   M       1 Top Fin             55:15.0      5:56/M
      2    Bill Cahill                       Tariffville  CT        32    21   M       1  1-29               58:12.0      6:15/M
      3    Michael O Donnell                 New Rochelle  NY      156    33   M       1 30-39             1:03:22.0      6:49/M
      4    Martin Mickus                     New York  NY          148    46   M       1 40-49             1:06:21.0      7:08/M
      5    Peter Cerclay                     New York  NY          278    50   M       1 50-59             1:06:44.0      7:10/M
      6    Stephanie Leones                  New City  NY          305    29   F       1 Top Fin           1:06:53.0      7:11/M
      7    Tiffany Brunelle                  Holyoke  MA            29    35   F       1 30-39             1:07:07.0      7:13/M
      8    Eric Cote                         Lowell  MA             52    34   M       2 30-39             1:07:13.0      7:14/M
      9    Leah Becki                        Newport  RI           292    37   F       2 30-39             1:07:14.0      7:14/M
     10    Evan King                         North Attleboro  MA   280    25   M       2  1-29             1:08:05.0      7:19/M
     11    Lee Stover                        Narragansett  RI      202    51   M       2 50-59             1:08:24.0      7:21/M
     12    William Bertschinger              Manchester  CT         17    33   M       3 30-39             1:08:35.0      7:22/M
     13    Patrick Blaney                    Hoboken  NJ            22    28   M       3  1-29             1:08:36.0      7:22/M
     14    Kevin Gallerani                   Uncasville  CT         90    60   M       1 60-69             1:08:52.0      7:24/M
     15    Elizabeth Marchetti               Wakefield  RI         142    36   F       3 30-39             1:09:33.0      7:29/M
     16    Charlie Belvin                    Cheshire  CT          256    30   M       4 30-39             1:10:09.0      7:32/M
     17    Patrick Gookin                    Cambridge  MA          97    54   M       3 50-59             1:10:18.0      7:33/M
     18    Derryck Coleman                   Warwick  RI            44    25   M       4  1-29             1:10:33.0      7:35/M
     19    Marion Ortel                      Block Island  RI      297    50   F       1 50-59             1:10:46.0      7:36/M
     20    Eric Anderson                     Old Greenwich  CT     274    53   M       4 50-59             1:11:33.0      7:42/M
     21    Marge Bellisle                    Warren  RI            266    60   F       1 60-69             1:12:10.0      7:45/M
     22    Timothy Coffey                    Wakefield  RI         262    56   M       5 50-59             1:13:06.0      7:52/M
     23    Elizabeth Patron                  North Kingstown  RI   160    26   F       1  1-29             1:13:15.0      7:53/M
     24    Kris Longo                        Charlestown  RI       230    37   F       4 30-39             1:13:28.0      7:54/M
     25    Kris Anne Kane                    Preston  CT           281    51   F       2 50-59             1:13:37.0      7:55/M
     26    Gary Own                          Warwick  RI           270    60   M       2 60-69             1:14:02.0      7:58/M
     27    Jodi Richmond                     Mystic  CT            263    44   F       1 40-49             1:14:03.0      7:58/M
     28    Donald Cyr                        Westbrook  CT          57    50   M       6 50-59             1:14:13.0      7:59/M
     29    Yoshino Kitajma                   Somerville  MA        129    48   F       2 40-49             1:14:16.0      7:59/M
     30    John Gorman                       North Andover  MA      99    57   M       7 50-59             1:14:33.0      8:01/M
     31    Kurt Fields                       New York  NY           82    26   M       5  1-29             1:14:51.0      8:03/M
     32    Jerlyn Thomas                     Brooklyn  NY          204    30   F       5 30-39             1:14:52.0      8:03/M
     33    Paul Fotovat                      New York  NY           86    30   M       5 30-39             1:14:52.0      8:03/M
     34    Tom Cross                         Nashville  TN          55    52   M       8 50-59             1:14:58.0      8:04/M
     35    Jan Schole                        South Windsor  CT     273    48   M       2 40-49             1:15:15.0      8:05/M
     36    Scott Todd                        Uncasville  CT        208    59   M       9 50-59             1:15:21.0      8:06/M
     37    Michael Seekell                   Charlestown  RI       231    28   M       6  1-29             1:15:47.0      8:09/M
     38    David Sherman                     Springfield  MA       236    54   M      10 50-59             1:15:52.0      8:09/M
     39    Bradley Nutter                    Canton  CT            153    41   M       3 40-49             1:16:04.0      8:11/M
     40    Peter Brondos                     Alexandria  VA         28    55   M      11 50-59             1:16:12.0      8:12/M
     41    Rob Rimmer                        Killingworth  CT      178    45   M       4 40-49             1:16:22.0      8:13/M
     42    Christina Zendt                   Block Island  RI      258    30   F       6 30-39             1:16:28.0      8:13/M
     43    Mark Masiello                     Block Island  RI      298    47   M       5 40-49             1:16:32.0      8:14/M
     44    Andrew Scott                      Caldwell  NJ          192    51   M      12 50-59             1:16:52.0      8:16/M
     45    Zachary Hart                      Gales Ferry  CT       108    34   M       6 30-39             1:16:58.0      8:16/M
     46    Phil Hartnett                     Southfield  RI        269    58   M      13 50-59             1:17:09.0      8:18/M
     47    Kevin Kane                        Norwalk  CT           124    45   M       6 40-49             1:17:19.0      8:19/M
     48    Dorothy Zullo                     Wakefield  RI         222    55   F       3 50-59             1:17:32.0      8:20/M
     49    Emily Horgland                    Concord  MA           264    35   F       7 30-39             1:17:45.0      8:22/M
     50    Lindsey Malchow                   Vernon Rockville  C   137    30   F       8 30-39             1:17:48.0      8:22/M
     51    Brittany Plante                   Warwick  RI           166    25   F       2  1-29             1:18:00.0      8:23/M
     52    William Young                     Glastonbury  CT       221    56   M      14 50-59             1:18:01.0      8:23/M
     53    Kerry Quinn                       Concord  MA           170    38   F       9 30-39             1:18:27.0      8:26/M
     54    Denise Descheneaux                Groton  CT             67    46   F       3 40-49             1:18:33.0      8:27/M
     55    Jeremy Titus                      Durham  CT            207    45   M       7 40-49             1:18:43.0      8:28/M
     56    Joann Jeche                       Southbury  CT         118    47   F       4 40-49             1:19:02.0      8:30/M
     57    Katy Smith                        West Whately  MA      260    37   F      10 30-39             1:19:12.0      8:31/M
     58    Daniel Manning                    Manchester  NH        140    41   M       8 40-49             1:19:24.0      8:32/M
     59    Emilie Winckel                    New York  NY          217    26   F       3  1-29             1:19:31.0      8:33/M
     60    Jessie Coffey                     Medford  MA            42    27   F       4  1-29             1:19:33.0      8:33/M
     61    David McDermott                   Fryeburg  ME          290    61   M       3 60-69             1:19:52.0      8:35/M
     62    Thomas Hamilton                   New York  NY          106    26   M       7  1-29             1:19:57.0      8:36/M
     63    Eric Winn                         Charlestown  RI       277    60   M       4 60-69             1:19:59.0      8:36/M
     64    Kristin Scott                     Southport  CT         194    41   F       5 40-49             1:20:31.0      8:39/M
     65    Greta Heinz                       Block Island  RI      224    34   F      11 30-39             1:20:32.0      8:39/M
     66    Gary Spindler                     New York  NY          200    49   M       9 40-49             1:20:41.0      8:40/M
     67    Paul Gray                         Pawcatuck  CT         271    48   M      10 40-49             1:20:57.0      8:42/M
     68    Amelia Manning                    Manchester  NH        139    41   F       6 40-49             1:21:07.0      8:43/M
     69    Elizabeth Franzek                 New York  NY           87    29   F       5  1-29             1:21:32.0      8:46/M
     70    Kevin Burr                        Westerly  RI          247    51   M      15 50-59             1:22:16.0      8:51/M
     71    Kimberly Condon                   Wilton  CT             47    43   F       7 40-49             1:22:32.0      8:52/M
     72    David Seddon                      Zip Not Provided  C   237    57   M      16 50-59             1:22:36.0      8:53/M
     73    Jennifer Scioscia                 Oxford  CT            191    39   F      12 30-39             1:23:32.0      8:59/M
     74    Kevin Condon                      Wilton  CT             46    45   M      11 40-49             1:23:46.0      9:00/M
     75    Jan Laughlin                      Westerly  RI          229    60   F       2 60-69             1:24:19.0      9:04/M
     76    Eric Schuman                      Cranston  RI          190    51   M      17 50-59             1:24:30.0      9:05/M
     77    Mary Cassidy                      Smithfield  RI        265    62   F       3 60-69             1:24:52.0      9:07/M
     78    Lesley Cotten                     Ridgefield  CT         53    54   F       4 50-59             1:24:56.0      9:08/M
     79    Mark Roberts                      Attleboro Falls  MA   182    50   M      18 50-59             1:25:17.0      9:10/M
     80    Barbara Ruocco                    South Windsor  CT     187    61   F       4 60-69             1:25:21.0      9:11/M
     81    Phil Milnarik                     Niantic  CT           275    28   M       8  1-29             1:25:36.0      9:12/M
     82    Gina Larson                       Lake Peekskill  NY    287    40   F       8 40-49             1:25:53.0      9:14/M
     83    Dan Callahan                      Wethersfield  CT       34    56   M      19 50-59             1:26:21.0      9:17/M
     84    Dennis Poland                     North Attleboro  MA   238    64   M       5 60-69             1:26:27.0      9:18/M
     85    Chris Pels                        East Greenwich  RI    248    61   M       6 60-69             1:26:35.0      9:18/M
     86    Joe Behl                          Charlestown  RI       251    71   M       1 70-99             1:26:50.0      9:20/M
     87    Erin Depot                        Gales Ferry  CT        66    33   F      13 30-39             1:27:06.0      9:22/M
     88    Jennifer Despirito                New York  NY           69    42   F       9 40-49             1:27:15.0      9:23/M
     89    Christine Chisholm                Lexington  MA          38    41   F      10 40-49             1:27:29.0      9:24/M
     90    James Burgess                     Lincoln  RI           272    49   M      12 40-49             1:27:30.0      9:24/M
     91    Catherine Spindler                New York  NY          199    48   F      11 40-49             1:27:39.0      9:25/M
     92    Joe Balavender                    Salem  CT             288    61   M       7 60-69             1:27:49.0      9:26/M
     93    Rebecca Blum                      Providence  RI         23    30   F      14 30-39             1:27:57.0      9:27/M
     94    Jack Fanning                      Providence  RI         81    31   M       7 30-39             1:27:57.0      9:27/M
     95    Ivan Alexander                    Bronx  NY               3    43   M      13 40-49             1:28:01.0      9:28/M
     96    Greg Mlynar                       Medina  OH            149    43   M      14 40-49             1:28:01.0      9:28/M
     97    Kevin Perron                      Concord  NH           163    45   M      15 40-49             1:28:04.0      9:28/M
     98    Ben Winslow                       Tiverton  RI          302    31   M       8 30-39             1:28:12.0      9:29/M
     99    Helen Gorman                      North Andover  MA      98    54   F       5 50-59             1:28:14.0      9:29/M
    100    Raymond Reddington                Caldwell  NJ          173    58   M      20 50-59             1:28:20.0      9:30/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    101    Rebecca Lorick                    Ann Arbor  MI         133    29   F       6  1-29             1:28:28.0      9:31/M
    102    Michael Hsieh                     Ossining  NY          244    42   M      16 40-49             1:28:30.0      9:31/M
    103    Elizabeth Dorgan                  Astoria  NY            74    41   F      12 40-49             1:28:37.0      9:32/M
    104    Howard Roemer                     Bow  NH               183    53   M      21 50-59             1:28:42.0      9:32/M
    105    David Skraninski                  Old Saybrook  CT      250    65   M       8 60-69             1:28:43.0      9:32/M
    106    Alix Cross                        Nashville  TN          54    52   F       6 50-59             1:28:54.0      9:33/M
    107    Thomas Pugliese                   Southington  CT       243    42   M      17 40-49             1:28:56.0      9:34/M
    108    Shannon Booth                     Newport  RI           294    39   F      15 30-39             1:28:58.0      9:34/M
    109    Jennifer Dirico                   Milton  MA             71    48   F      13 40-49             1:29:01.0      9:34/M
    110    Justine Belvin                    Somerville  MA         15    32   F      16 30-39             1:29:04.0      9:35/M
    111    Caitlin Booth                     Newport  RI           291    33   F      17 30-39             1:29:14.0      9:36/M
    112    Alexander Alvarez                 Bolton  CT              6    39   M       9 30-39             1:29:40.0      9:38/M
    113    Danielle Ciccone                  New Milford  CT       303    31   F      18 30-39             1:30:08.0      9:41/M
    114    Alun Jones                                              122    32   M      10 30-39             1:30:14.0      9:42/M
    115    Jonathan Bittner                  Providence  RI         21    30   M      11 30-39             1:30:17.0      9:42/M
    116    Geoff Hart                        Hope Valley  RI       306    61   M       9 60-69             1:30:28.0      9:44/M
    117    Traci Hazelton                    South Windsor  CT     309    40   F      14 40-49             1:30:30.0      9:44/M
    118    Douglas Stevenson                 Maplewood  NJ         201    67   M      10 60-69             1:30:39.0      9:45/M
    119    Joe McDonald                      Bow  NH               289    59   M      22 50-59             1:30:44.0      9:45/M
    120    Mike Cummings                     Narragansett  RI      246    58   M      23 50-59             1:30:46.0      9:45/M
    121    Maureen McCarthy                  Zip Not Provided  C   295    45   F      15 40-49             1:30:48.0      9:46/M
    122    Josa Lehman                       Newport  RI           307    32   M      12 30-39             1:30:53.0      9:46/M
    123    Kalea Lenman                      Newport  RI           308    30   F      19 30-39             1:30:54.0      9:46/M
    124    Rachel Kalinsky                   Somerville  MA        123    41   F      16 40-49             1:31:15.0      9:49/M
    125    Pat Swim                          Groton  CT            241    61   F       5 60-69             1:31:23.0      9:49/M
    126    Elizabeth Titus                   Durham  CT            206    44   F      17 40-49             1:31:41.0      9:51/M
    127    Tim Foley                         Mystic  CT             84    57   M      24 50-59             1:31:42.0      9:52/M
    128    Jade Geif                         Newport  RI            93    23   F       7  1-29             1:31:52.0      9:53/M
    129    Carla Ando                        Seekonk  MA             9    38   F      20 30-39             1:32:00.0      9:53/M
    130    Francis Parisi                    Providence  RI        234    53   M      25 50-59             1:32:00.0      9:53/M
    131    Sarah Gabriel                     Somerville  MA         88    33   F      21 30-39             1:32:07.0      9:54/M
    132    Joseph Hamilton                   Northborough  MA      105    59   M      26 50-59             1:32:14.0      9:55/M
    133    Molly Wilson                      Jersey City  NJ       216    39   F      22 30-39             1:32:49.0      9:59/M
    134    Bill Beizer                       Newton Center  MA      13    52   M      27 50-59             1:32:56.0      9:59/M
    135    Sherry Stohler                    West Hartford  CT     226    57   F       7 50-59             1:33:03.0     10:00/M
    136    Jim Cotter                        Wakefield  RI         235    65   M      11 60-69             1:33:11.0     10:01/M
    137    Sarah Denney                      Jamestown  RI          65    42   F      18 40-49             1:33:34.0     10:04/M
    138    Jason Denney                      Jamestown  RI          64    45   M      18 40-49             1:33:35.0     10:04/M
    139    Marcia Gookin                     Cambridge  MA          96    54   F       8 50-59             1:33:39.0     10:04/M
    140    Thomas Brett Chisholm             Lexington  MA          39    43   M      19 40-49             1:33:58.0     10:06/M
    141    Justin Serbert                    Exeter  RI            257    53   M      28 50-59             1:34:34.0     10:10/M
    142    Brad Martin                       Madison  CT           296    64   M      12 60-69             1:35:15.0     10:14/M
    143    Loren Alexander                   South Hadley  MA        4    55   F       9 50-59             1:35:31.0     10:16/M
    144    Vito Dagostino                    Hackettstown  NJ       59    49   M      20 40-49             1:35:32.0     10:16/M
    145    Stephen Sylvestro                 Fairfield  CT         300    65   M      13 60-69             1:35:36.0     10:17/M
    146    Rae Allain                        Watertown  MA           5    50   F      10 50-59             1:35:40.0     10:17/M
    147    Janet English                     Boston  MA             79    54   F      11 50-59             1:35:44.0     10:18/M
    148    Melissa Byrne                     Enfield  CT            31    49   F      19 40-49             1:35:46.0     10:18/M
    149    Jim McDonald                      Hermosa Beach  CA     301    55   M      29 50-59             1:35:57.0     10:19/M
    150    Jim Byrne                         Enfield  CT           233    46   M      21 40-49             1:36:03.0     10:20/M
    151    Julie Wessinger                   Killingworth  CT      214    38   F      23 30-39             1:36:04.0     10:20/M
    152    Mark Rohlfs                       Killingworth  CT      184    46   M      22 40-49             1:36:05.0     10:20/M
    153    Robert Pompei                     Charlestown  RI       167    67   M      14 60-69             1:36:10.0     10:20/M
    154    Paige Sato                        Bloomfield  NJ        240    49   F      20 40-49             1:36:24.0     10:22/M
    155    Edward Dombroski                  Stratford  CT          72    55   M      30 50-59             1:36:27.0     10:22/M
    156    Sean Gass                         Medford  MA            91    37   M      13 30-39             1:36:32.0     10:23/M
    157    Kate Cook                         Boston  MA             50    39   F      24 30-39             1:37:01.0     10:26/M
    158    Tom Donohue                       Boston  MA             73    41   M      23 40-49             1:37:02.0     10:26/M
    159    Karen Benetti                     Somerset  MA           16    47   F      21 40-49             1:37:06.0     10:26/M
    160    Nancy Nunes                       Plainville  MA        255    52   F      12 50-59             1:37:08.0     10:27/M
    161    Courtney Fanning                  Providence  RI         80    29   F       8  1-29             1:37:14.0     10:27/M
    162    Heather Sibley                    Cheshire  CT          196    46   F      22 40-49             1:37:26.0     10:28/M
    163    Steven King                       Attleboro  MA         128    28   M       9  1-29             1:37:30.0     10:29/M
    164    Richard Wong                      Newington  CT         219    42   M      24 40-49             1:37:42.0     10:30/M
    165    Jennifer Bogdan                   Providence  RI         24    30   F      25 30-39             1:37:46.0     10:31/M
    166    Arthur Loewenthal                 Pelham  NY            132    73   M       2 70-99             1:38:11.0     10:33/M
    167    Rachel Presnell Reck              West Hartford  CT     283    37   F      26 30-39             1:38:15.0     10:34/M
    168    Mike Cianfaglione                 Madison  CT            40    24   M      10  1-29             1:38:33.0     10:36/M
    169    Karen Edwards                     Stockton  NJ           75    52   F      13 50-59             1:38:40.0     10:36/M
    170    Joseph Santanasto                 Hoboken  NJ           188    28   M      11  1-29             1:38:49.0     10:37/M
    171    Jackie Gallagher                  North Attleboro  MA   279    46   F      23 40-49             1:39:04.0     10:39/M
    172    John Spier                        Block Island  RI      259    55   M      31 50-59             1:39:11.0     10:40/M
    173    Brian Scott                       Southport  CT         193    47   M      25 40-49             1:39:22.0     10:41/M
    174    Sarah Melnitsky                   West Hartford  CT     146    35   F      27 30-39             1:39:29.0     10:42/M
    175    Lauren Hartnett                   North Attleboro  MA   109    46   F      24 40-49             1:39:32.0     10:42/M
    176    Chuck Stohter                     West Hartford  CT     227    59   M      32 50-59             1:40:33.0     10:49/M
    177    Jill Reilley                      Highlands  NJ         175    33   F      28 30-39             1:40:34.0     10:49/M
    178    Karen Shea                        Milford  CT           195    42   F      25 40-49             1:40:39.0     10:49/M
    179    Eileen Tichy                      Guilford  CT          205    45   F      26 40-49             1:40:50.0     10:50/M
    180    Erin Roberts                      Guilford  CT          181    33   F      29 30-39             1:40:50.0     10:50/M
    181    Brian Hendrickson                 Farmington  CT        110    40   M      26 40-49             1:40:58.0     10:51/M
    182    Kevin McGath                      New Haven  CT         286    34   M      14 30-39             1:41:05.0     10:52/M
    183    Jill Azar                         Canton  MA            285    37   F      30 30-39             1:41:06.0     10:52/M
    184    Mary Ellen Kosturko               Shelton  CT           130    48   F      27 40-49             1:41:09.0     10:52/M
    185    Erin Burm                         Newport  RI           293    26   F       9  1-29             1:41:23.0     10:54/M
    186    Gail Grosbeck                     Sutton  MA            101    44   F      28 40-49             1:41:31.0     10:55/M
    187    Marc Cook                         Medway  MA             51    49   M      27 40-49             1:41:32.0     10:55/M
    188    Carolyn Ball                      Hopkinton  MA          12    45   F      29 40-49             1:41:40.0     10:56/M
    189    Yuet Ying Moon Chan               New York  NY           37    31   F      31 30-39             1:41:43.0     10:56/M
    190    Eric Gabrielle                    Pompano Beach  FL      89    49   M      28 40-49             1:41:45.0     10:56/M
    191    William Buckingham                Milford  CT            30    52   M      33 50-59             1:41:49.0     10:57/M
    192    Michael Lucchesi                  South Hadley  MA      134    57   M      34 50-59             1:42:45.0     11:03/M
    193    Eileen Hamilton                   Northborough  MA      104    58   F      14 50-59             1:42:54.0     11:04/M
    194    Andrew Smith                      Avon  CT              252    37   M      15 30-39             1:43:15.0     11:06/M
    195    Abigail Forget                    Astoria  NY           254    25   F      10  1-29             1:43:56.0     11:10/M
    196    Robert Roman                      Newington  CT         185    28   M      12  1-29             1:43:58.0     11:11/M
    197    Randy Forget                      Chartley  MA          253    53   M      35 50-59             1:44:01.0     11:11/M
    198    Lauren Bristol                    Albany  NY             27    35   F      32 30-39             1:44:09.0     11:12/M
    199    Monique Tran                      La Grange  IL         210    36   F      33 30-39             1:44:35.0     11:15/M
    200    Annette Richard                   Carlisle  MA          177    54   F      15 50-59             1:44:49.0     11:16/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    201    Tammy Lyons                       Charlestown  RI       245    47   F      30 40-49             1:44:52.0     11:16/M
    202    John Varadian                     Charlestown  RI       212    64   M      15 60-69             1:44:52.0     11:16/M
    203    Norman Jeche Jr                   Southbury  CT         119    48   M      29 40-49             1:45:13.0     11:19/M
    204    Mark Zullo                        Wakefield  RI         223    62   M      16 60-69             1:45:42.0     11:22/M
    205    Sarah Poriss                      West Hartford  CT     169    44   F      31 40-49             1:46:00.0     11:24/M
    206    Michael Hrach                     West Hartford  CT     299    36   M      16 30-39             1:46:19.0     11:26/M
    207    Joseph McGlinchey                 Cumberland  RI        144    43   M      30 40-49             1:46:52.0     11:29/M
    208    Brittany Ortega                   Saint Simons Island   158    29   F      11  1-29             1:47:14.0     11:32/M
    209    Benjamin Reder                    West Hartford  CT     174    34   M      17 30-39             1:47:30.0     11:33/M
    210    Earl Gauthier                     North Providence  R    92    36   M      18 30-39             1:47:36.0     11:34/M
    211    Hannah Stohter                    West Hartford  CT     225    24   F      12  1-29             1:48:34.0     11:40/M
    212    Steve Conroy                      Brewster  MA           49    67   M      17 60-69             1:48:36.0     11:41/M
    213    Judy McGrath                      Stuart  FL            145    73   F       1 70-99             1:50:01.0     11:50/M
    214    Bethany Simoes                    Fall River  MA        197    41   F      32 40-49             1:50:09.0     11:51/M
    215    Jennifer Katz                     Branford  CT          125    41   F      33 40-49             1:51:21.0     11:58/M
    216    David Roosa                       Block Island  RI      186    59   M      36 50-59             1:51:55.0     12:02/M
    217    Cheryl Moore                      Richmond  VA          151    63   F       6 60-69             1:51:56.0     12:02/M
    218    Tim Reck                          West Hartford  CT     284    38   M      19 30-39             1:52:11.0     12:04/M
    219    Jennifer Brightman                Providence  RI         20    44   F      34 40-49             1:52:47.0     12:08/M
    220    Gavin Betts                       Shannock  RI           18    14   M      13  1-29             1:52:57.0     12:09/M
    221    Lori Betts                        Shannock  RI           19    42   F      35 40-49             1:52:57.0     12:09/M
    222    Rebecca Paquette                  Kingston  RI          159    45   F      36 40-49             1:52:58.0     12:09/M
    223    Johanna Feirone                   Collinsville  CT      228    47   F      37 40-49             1:53:04.0     12:09/M
    224    Bill Kirby                        Salem  MA             282    60   M      18 60-69             1:53:27.0     12:12/M
    225    Margaret Doengel                  Somers  CT            249    63   F       7 60-69             1:55:59.0     12:28/M
    226    Felicia Fontaine                  Cumberland  RI        304    46   F      38 40-49             1:56:37.0     12:32/M
    227    Susan Adams                       Underhill  VT           2    75   F       2 70-99             1:58:13.0     12:43/M
    228    Leah Atkins                       Harrisville  RI        11    30   F      34 30-39             1:58:34.0     12:45/M
    229    Keith Andrews                     North Kingstown  RI    10    61   M      19 60-69             1:58:39.0     12:45/M
    230    Deana Braganca                    Jamaica Plain  MA      25    33   F      35 30-39             1:58:57.0     12:47/M
    231    Erik Hanson                       Groton  CT            107    27   M      14  1-29             2:02:25.0     13:10/M
    232    Avery Muir                        Providence  RI        267    29   F      13  1-29             2:03:27.0     13:16/M
    233    Devin Muit                        Providence  RI        268    34   M      20 30-39             2:03:27.0     13:16/M
    234    Joanne Dagostino                  Hackettstown  NJ       58    50   F      16 50-59             2:03:50.0     13:19/M
    235    Carolyn Reading                   Glastonbury  CT       172    56   F      17 50-59             2:09:59.0     13:58/M
    236    Bernadette Moore                  Brick  NJ             150    57   F      18 50-59             2:10:00.0     13:59/M
    237    Anne Walsh                        Brick  NJ             213    58   F      19 50-59             2:10:00.0     13:59/M
    238    Lynn Sullivan                     East Rochester  NY    203    53   F      20 50-59             2:12:28.0     14:15/M
    239    Sarah Schneiderman                Glastonbury  CT       189    61   F       8 60-69             2:12:47.0     14:17/M
    240    Tom Swim                          Groton  CT            242    70   M       3 70-99             2:12:55.0     14:17/M
    241    Lisa O§brien                      South Windsor  CT     154    47   F      39 40-49             2:13:03.0     14:18/M
    242    Gary McLaughlin                   Westerly  RI          232    71   M       4 70-99             2:14:03.0     14:25/M
    243    Penny Young                       Glastonbury  CT       220    57   F      21 50-59             2:14:31.0     14:28/M