St. Joseph Kids 0.5 Mile Kids Race

Overall Finish List

March 27, 2010


Results by SNERRO, LLC (www.snerro.com)
    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
       1    Sean Johndrow           Dayville  CT          259   10 ***** M 10-14       3:45.0    7:30/M             
       2    Madison Anthony         Norwich  CT           261   8  ***** F  1- 9       3:57.0    7:54/M             
       3    Eoin Smedley            Norwich  CT           252   10     1 M 10-14       4:01.0    8:02/M             
       4    Gavin Nye               Lisbon  CT            242   10     2 M 10-14       4:03.0    8:06/M             
       5    Orin Michael McClure    Brooklyn  CT          255   11     3 M 10-14       4:04.0    8:08/M             
       6    Noah McMahon            Canterbury  CT        244    7     1 M  1- 9       4:05.0    8:10/M             
       7    Ethan Nye               Lisbon  CT            241    7     2 M  1- 9       4:19.0    8:38/M             
       8    Luke Anthony            Norwich  CT           260   6      3 M  1- 9       4:19.0    8:38/M             
       9    Aanders Rief            Jewett City  CT       240    5     4 M  1- 9       4:39.0    9:18/M             
      10    Tessa Hospod            Hanover  CT           237    6     1 F  1- 9       4:48.0    9:36/M             
      11    Johnny Cruttenden       Mstic  CT             238    6     5 M  1- 9       4:50.0    9:40/M             
      12    Hannah Aldridge         Baltic  CT            249   6      2 F  1- 9       4:51.0    9:42/M             
      13    Ann Marie Mulkey        Baltic  CT            248   8      3 F  1- 9       5:05.0   10:10/M             
      14    Logan Fenter            Jewett City  CT       239    6     6 M  1- 9       5:08.0   10:16/M             
      15    Ella Stone              Niantic  CT           257   7      4 F  1- 9       5:10.0   10:20/M             
      16    Colby Johndrow          Dayville  CT          258   8      7 M  1- 9       5:11.0   10:22/M             
      17    Ethan McMahon           Canterbury  CT        243    4     8 M  1- 9       5:26.0   10:52/M             
      18    Niamh Smedley           Norwich  CT           253   5      5 F  1- 9       5:33.0   11:06/M             
      19    Liam Smedley            Norwich  CT           251   7      9 M  1- 9       5:35.0   11:10/M             
      20    Soren Rief              Griswold  CT          245   3     10 M  1- 9       5:48.0   11:36/M             
      21    Olivia Aldridge         Baltic  CT            250   7      6 F  1- 9       5:51.0   11:42/M             
      22    Samira Burlingame McCor Norwich  CT           262   6      7 F  1- 9       5:54.0   11:48/M             
      23    Kiera Burlingame McCord Norwich  CT           263   8      8 F  1- 9       5:58.0   11:56/M             
      24    Hunter Williams         Gales Ferry  CT       256   8     11 M  1- 9       6:58.0   13:56/M             
      25    Darlene Burlingame      Norwich  CT           264   42     1 F 40-49       7:25.0   14:50/M             
      26    Johnathan Mulkey        Baltic  CT            246   3     12 M  1- 9      10:28.0   20:56/M             
      27    Mary Therese Mulkey     Baltic  CT            247   5      9 F  1- 9      10:37.0   21:14/M             
      28    Aedan Jolley            Brooklyn  CT          254   2     13 M  1- 9      12:57.0   25:54/M