Twilight Trail Run 7.4 Miles

Overall Finish List

June 04, 2010


Results by SNERRO, LLC (www.snerro.com)
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
       1    Brad Overturf                     Norwich  CT           331    43   M       1 40-49      46:49.0    6:20/M             
       2    Tj Dooling                        Pawcatuck  CT         224    51   M       1 50-59      48:06.0    6:30/M             
       3    Todd Bennett                      Columbia  CT          306    39   M       1 30-39      49:05.0    6:38/M             
       4    Kati Gosnell                      Groton  CT            186    30   F       1 30-39      49:38.0    6:42/M             
       5    John Trahan                       Mystic  CT            251    54   M       2 50-59      50:05.0    6:46/M             
       6    Kyle Judkins                      Mystic  CT            261    23   M       1 18-29      50:06.0    6:46/M             
       7    Steve Finton                      Mystic  CT            270    50   M       3 50-59      50:21.0    6:48/M             
       8    Megan Raymond                     Branford  CT          227    37   F       2 30-39      50:53.0    6:53/M             
       9    Connor Gralton                    Ledyard  CT           185    12   M       1  1-17      51:56.0    7:01/M             
      10    Dana Award                        Waterford  CT         330    45   M       2 40-49      51:59.0    7:01/M             
      11    Scott Cote                        Gales Ferry  CT       310    25   M       2 18-29      52:25.0    7:05/M             
      12    Paul Dominy                       East Haddam  CT       239    49   M       3 40-49      53:02.0    7:10/M             
      13    Michael Didato                    Waterford  CT         303    48   M       4 40-49      53:13.0    7:11/M             
      14    Peter Fitton                      Guilford              228    36   M       2 30-39      53:15.0    7:12/M             
      15    Lance Flott                       Old Saybrook  CT      139    52   M       4 50-59      53:21.0    7:13/M             
      16    Scot Mente                        Mystic  CT            309    38   M       3 30-39      53:49.0    7:16/M             
      17    John Paggioti                     Marlborough  CT       355    44   M       5 40-49      54:00.0    7:18/M             
      18    Dan Widlicka                      Gales Ferry  CT       183    34   M       4 30-39      54:01.0    7:18/M             
      19    Jeffrey Van Deusen                East Lyme  CT          19    42   M       6 40-49      54:02.0    7:18/M             
      20    Bradley Brunaugh                  Niantic  CT            15    29   M       3 18-29      54:06.0    7:19/M             
      21    Lori Gatheral                     Waterford  CT         188    48   F       1 40-49      54:13.0    7:20/M             
      22    Rob Tanner                        Plainville  CT        110    49   M       7 40-49      54:49.0    7:24/M             
      23    Tracy Montoya                     Waterford  CT         242    46   M       8 40-49      55:24.0    7:29/M             
      24    Erica Browne                      Groton  CT            257    30   F       3 30-39      55:29.0    7:30/M             
      25    Hal Bennett                       Columbia  CT          235    68   M       1 60-99      55:34.0    7:31/M             
      26    Matt Covati                       Mystic  CT              3    32   M       5 30-39      55:35.0    7:31/M             
      27    Nick Sergiacom                    New London  CT        342    23   M       4 18-29      56:12.0    7:36/M             
      28    Jonathan Benedi Wheeler           Old Lyme  CT           93    29   M       5 18-29      56:23.0    7:37/M             
      29    Josh Harwell                      Mystic  CT            250    36   M       6 30-39      56:28.0    7:38/M             
      30    R Jordan                          Groton  CT            104    44   M       9 40-49      56:57.0    7:42/M             
      31    Heather Delaurentis               Haddam  CT            171    34   F       4 30-39      57:28.0    7:46/M             
      32    David Tess                                              180    39   M       7 30-39      57:39.0    7:47/M             
      33    Brendon Kapinos                   Mystic  CT            221    25   M       6 18-29      57:40.0    7:48/M             
      34    Neil Goldman                      Mystic  CT             53    46   M      10 40-49      57:45.0    7:48/M             
      35    Philip Plouffe                    Mystic  CT            126    53   M       5 50-59      57:55.0    7:50/M             
      36    David Tingley                     Waterford  CT         238    49   M      11 40-49      57:59.0    7:50/M             
      37    Aidan Power                       East Lyme  CT         259    49   M      12 40-49      58:03.0    7:51/M             
      38    Kim Morrissey                     Niantic  CT           246    44   F       2 40-49      58:52.0    7:57/M             
      39    Michael Ramondi                   Oakdale  CT           258    20   M       7 18-29      59:08.0    7:59/M             
      40    Matthew Kehoe                     Clinton  CT            92    29   M       8 18-29      59:17.0    8:01/M             
      41    Kum Song                          Waterford  CT         248    33   M       8 30-39      59:24.0    8:02/M             
      42    Pamela Award                      Waterford  CT         329    44   F       3 40-49      59:25.0    8:02/M             
      43    John Sacrey                       Preston  CT           123    58   M       6 50-59      59:31.0    8:03/M             
      44    Ben Bruciati                      Gales Ferry  CT        98    14   M       2  1-17      59:48.0    8:05/M             
      45    Kathy Sanford                     Pawcatuck  CT         314    45   F       4 40-49      59:58.0    8:06/M             
      46    Siusi Power                       East Lyme  CT         256    20   F       1 18-29      1:00:22.0    8:09/M             
      47    Donald Cyr                        Westbrook  CT         243    45   M      13 40-49      1:01:03.0    8:15/M             
      48    Yiorgos Makris                    New Haven  CT         245    37   M       9 30-39      1:01:20.0    8:17/M             
      49    Allison Clark                     Guilford  CT           43    49   F       5 40-49      1:01:45.0    8:21/M             
      50    Joe Altiere                       Simsbury  CT          223    28   M       9 18-29      1:01:52.0    8:22/M             
      51    Dean Berardi                      Griswold  CT           34    49   M      14 40-49      1:01:56.0    8:22/M             
      52    Erik Flaucher                     New London  CT         30    33   M      10 30-39      1:02:45.0    8:29/M             
      53    Shannon Weymouth                  Coventry  CT          116    30   F       5 30-39      1:02:50.0    8:29/M             
      54    James Stuart                                            129    45   M      15 40-49      1:02:53.0    8:30/M             
      55    Jon Peterson                      Baltic  CT             25    34   M      11 30-39      1:03:04.0    8:31/M             
      56    Tia Ferrarotti                                           85    25   F       2 18-29      1:03:11.0    8:32/M             
      57    Daniel Kerwin                     Groton  CT            311    62   M       2 60-99      1:03:51.0    8:38/M             
      58    Bob Myers                         New London  CT         60    48   M      16 40-49      1:03:55.0    8:38/M             
      59    Michael Reed                      Groton  CT             66    30   M      12 30-39      1:04:09.0    8:40/M             
      60    Karen Barbone                                           147    46   F       6 40-49      1:04:10.0    8:40/M             
      61    Susan Berlam                      Pawcatuck  CT         178    49   F       7 40-49      1:04:18.0    8:41/M             
      62    Peter Raymond                     Branford  CT          226    38   M      13 30-39      1:04:52.0    8:46/M             
      63    Amy D'Amico                       Ledyard  CT           153    27   F       3 18-29      1:05:17.0    8:49/M             
      64    Susan Jones                       Gales Ferry  CT       100    43   F       8 40-49      1:06:02.0    8:55/M             
      65    David Menzies                     Mystic  CT            335    36   M      14 30-39      1:06:05.0    8:56/M             
      66    Paul Gray                         Pawcatuck  CT         252    43   M      17 40-49      1:06:21.0    8:58/M             
      67    Tracy Blasioli                    East Lyme  CT         152    32   F       6 30-39      1:06:49.0    9:02/M             
      68    Christen Young                    Colchester  CT         61    33   M      15 30-39      1:06:54.0    9:02/M             
      69    Kristen Malone                    Brighton  MA          114    29   F       4 18-29      1:07:01.0    9:03/M             
      70    Nancy Muenzner                    Norwich  CT           155    45   F       9 40-49      1:07:24.0    9:06/M             
      71    Jim Moody                         Canterbury  CT        312    49   M      18 40-49      1:07:44.0    9:09/M             
      72    Rose Buckingham                   Norwich  CT           216    62   F       1 60-99      1:08:02.0    9:12/M             
      73    Tammy Jones                       Groton  CT             31    44   F      10 40-49      1:08:02.0    9:12/M             
      74    Cathy Shea                        Colchester  CT        348    52   F       1 50-59      1:08:05.0    9:12/M             
      75    Michael Minutillo                 Waterbury  CT         212    43   M      19 40-49      1:08:15.0    9:13/M             
      76    Kristyn Wujtewicz                 Bozrah  CT            218    26   F       5 18-29      1:08:18.0    9:14/M             
      77    David Smith                       Norwich  CT            18    40   M      20 40-49      1:08:22.0    9:14/M             
      78    Jennifer Fredericks                                      54    39   F       7 30-39      1:08:26.0    9:15/M             
      79    Hui Kim                           Groton  CT            337    26   F       6 18-29      1:08:33.0    9:16/M             
      80    Sharon Ripp                       Gales Ferry  CT       339    43   F      11 40-49      1:08:34.0    9:16/M             
      81    Annalisa Paltauf                  New Haven  CT         170    26   F       7 18-29      1:08:43.0    9:17/M             
      82    Armand Minutillo                  Farmington  CT         58    52   M       7 50-59      1:09:00.0    9:19/M             
      83    Carol Ann Gray                    Pawcatuck  CT         254    41   F      12 40-49      1:09:26.0    9:23/M             
      84    Alex Buonanno                     Waterford  CT         109    34   M      16 30-39      1:10:01.0    9:28/M             
      85    Dawnyell Hatchett                 Oakdale  CT            91    36   F       8 30-39      1:10:23.0    9:31/M             
      86    Jeff Mullaly                      Middletown  CT        305    53   M       8 50-59      1:10:59.0    9:36/M             
      87    Kimberly Noto                     Norwich  CT           217    24   F       8 18-29      1:12:01.0    9:44/M             
      88    Kate Kelliher                     Westerly  RI          144    33   F       9 30-39      1:12:17.0    9:46/M             
      89    Linda Provencher                  Ledyard  CT           113    48   F      13 40-49      1:12:30.0    9:48/M             
      90    Bob Caligan                       Madison  CT           108    58   M       9 50-59      1:12:59.0    9:52/M             
      91    Carol Dillon                      Old Saybrook  CT      323    63   F       2 60-99      1:13:14.0    9:54/M             
      92    Paul Rosenblatt                   Cromwell  CT          213    52   M      10 50-59      1:13:39.0    9:57/M             
      93    Lisa Tess                         Mstic  CT             131    38   F      10 30-39      1:13:40.0    9:57/M             
      94    Margo Crowley                     Mystic  CT            249    43   F      14 40-49      1:14:58.0   10:08/M             
      95    Holly Carignan                    Norwich  CT           187    37   F      11 30-39      1:15:35.0   10:13/M             
      96    Bruce Grisafe                                           206    56   M      11 50-59      1:15:46.0   10:14/M             
      97    Chris Bellucci                    Uncasville  CT        356    30   M      17 30-39      1:16:32.0   10:21/M             
      98    Aimee Wickless                    Norwich  CT           160    34   F      12 30-39      1:16:41.0   10:22/M             
      99    Heather Brunelle                  Portland  OR          157    39   F      13 30-39      1:17:44.0   10:30/M             
     100    Sam Harfenist                     Colchester  CT        208    28   M      10 18-29      1:18:28.0   10:36/M             

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
     101    Becky Miller                      East Lyme  CT         130    28   F       9 18-29      1:18:29.0   10:36/M             
     102    Kate Chamrin                      Groton  CT            340    27   F      10 18-29      1:18:50.0   10:39/M             
     103    Anita Duneer                      Wyoming  RI           167    53   F       2 50-59      1:18:57.0   10:40/M             
     104    Pat Phillips                      Niantic  CT           315    62   F       3 60-99      1:19:18.0   10:43/M             
     105    Carol Myers                       New London  CT        143    35   F      14 30-39      1:19:19.0   10:43/M             
     106    Pat Dillon                        Old Saybrook  CT      322    65   M       3 60-99      1:19:43.0   10:46/M             
     107    Peggy Sullivan                    Clinton  CT            88    38   F      15 30-39      1:19:45.0   10:47/M             
     108    Frank Nerkowski                   Clinton  CT           196    45   M      21 40-49      1:20:06.0   10:49/M             
     109    Tori Atkins                       Ledyard  CT           161    23   F      11 18-29      1:20:23.0   10:52/M             
     110    Jamie Howard                      Albany  NY            189    44   M      22 40-49      1:22:02.0   11:05/M             
     111    Sarah White                                              42    35   F      16 30-39      1:23:51.0   11:20/M             
     112    Richard White                     East Lyme  CT         202    38   M      18 30-39      1:23:51.0   11:20/M             
     113    Maryann Bourassa                  Waterford  CT          89    50   F       3 50-59      1:31:08.0   12:19/M             
     114    Clifford Libby                    East Hampton  CT      195    61   M       4 60-99      1:31:09.0   12:19/M             
     115    Lori Raymond                      Norwich  CT           134    28   F      12 18-29      1:32:57.0   12:34/M             
     116    Harry Brielmann                   Guilford  CT          325    51   M      12 50-59      1:34:47.0   12:49/M