St. Joseph School 3 Mile Race

Overall Finish List

March 31, 2012


Results by SNERRO, LLC (www.snerro.com)
                                                                                                               Time       Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                Back        Time        Pace  
       1    Jeff Wadecki                      Niantic  CT            28    28   M       1 Top Fin                        14:50.0      4:57/M
       2    Larz Selmer-Larsen                Oakdale  CT            97    31   M       1 30-39               2:01.0     16:51.0      5:37/M
       3    Dustin Plourde                    Norwich  CT            43    16   M       1 15-19               2:26.0     17:16.0      5:45/M
       4    Todd Fisher                       Norwich  CT            84    43   M       1 40-49               2:35.0     17:25.0      5:48/M
       5    Christopher Collins               Norwich  CT            72    26   M       1 20-29               2:56.0     17:46.0      5:55/M
       6    Kevin Fitzgerald                  Uncasville  CT         63    16   M       2 15-19               3:05.0     17:55.0      5:58/M
       7    Jesse Collins                     Salem  CT             103    32   M       2 30-39               3:15.0     18:05.0      6:02/M
       8    Trevor Dominy                     East Haddam  CT        54    13   M       1 10-14               3:18.0     18:08.0      6:03/M
       9    Michael Fusaro                    Norwich  CT            15    45   M       2 40-49               4:06.0     18:56.0      6:19/M
      10    Keith Pellerin                    Northborough  MA       75    47   M       3 40-49               4:16.0     19:06.0      6:22/M
      11    Joshua Pothier                    Moosup  CT            111    35   M       3 30-39               4:34.0     19:24.0      6:28/M
      12    Michael Hoover                    Manchester  CT         55    39   M       4 30-39               4:44.0     19:34.0      6:31/M
      13    Linda Spooner                     Sturbridge  MA         77    37   F       1 Top Fin                        19:39.0      6:33/M
      14    Michael Kornacki                  New York  NY           93    44   M       4 40-49               4:58.0     19:48.0      6:36/M
      15    Paul Dominy                       East Haddam  CT        53    51   M       1 50-59               5:30.0     20:20.0      6:47/M
      16    Eddie Hogan                       Lisbon  CT             49    42   M       5 40-49               5:44.0     20:34.0      6:51/M
      17    Tricky Tanksley                   Gales Ferry  CT        30    32   F       1 30-39               0:59.0     20:38.0      6:53/M
      18    Paul Baldini                      North Haven  CT        70    40   M       6 40-49               5:49.0     20:39.0      6:53/M
      19    Logan Hansen                      Baltic  CT             99    14   M       2 10-14               6:09.0     20:59.0      7:00/M
      20    Ty Mims                           Hanover  CT             4    33   M       5 30-39               6:20.0     21:10.0      7:03/M
      21    John Sacrey                       Preston  CT            48    66   M       1 60-69               6:23.0     21:13.0      7:04/M
      22    Paul Andruskiewicz                Preston  CT            62    53   M       2 50-59               6:30.0     21:20.0      7:07/M
      23    Robert Oickle                     Norwich  CT             5    60   M       2 60-69               6:37.0     21:27.0      7:09/M
      24    Arthur Marrero                    Baltic  CT            107    47   M       7 40-49               6:39.0     21:29.0      7:10/M
      25    Michelle Sabukewicz               Lisbon  CT             73    33   F       2 30-39               2:20.0     21:59.0      7:20/M
      26    David Allen                       Baltic  CT             24    36   M       6 30-39               7:31.0     22:21.0      7:27/M
      27    Ben Burkey                        Colchester  CT         80    37   M       7 30-39               7:37.0     22:27.0      7:29/M
      28    Chris Babcock                     Jewett City  CT        42    13   M       3 10-14               7:37.0     22:27.0      7:29/M
      29    Vidal Paz                         Baltic  CT             45    50   M       3 50-59               7:38.0     22:28.0      7:29/M
      30    Joshua Sheppard                   Waterford  CT         100    33   M       8 30-39               7:51.0     22:41.0      7:34/M
      31    Way Hedding                       Niantic  CT            74    62   M       3 60-69               7:56.0     22:46.0      7:35/M
      32    Michael Feeney                    Colchester  CT         67    14   M       4 10-14               8:00.0     22:50.0      7:37/M
      33    Roger Hill                        Salem  CT              82    52   M       4 50-59               8:01.0     22:51.0      7:37/M
      34    Andrew McHugh                     Norwich  CT            79    48   M       8 40-49               8:03.0     22:53.0      7:38/M
      35    Spring Cole                       Danielson  CT          14    46   F       1 40-49               3:19.0     22:58.0      7:39/M
      36    Amy Teper                         Jewett City  CT        47    36   F       3 30-39               3:32.0     23:11.0      7:44/M
      37    Tim Smith                         Norwich  CT            26    63   M       4 60-69               8:28.0     23:18.0      7:46/M
      38    Wayne Jolley                      Brooklyn  CT           89    61   M       5 60-69               8:29.0     23:19.0      7:46/M
      39    Mark Chartier                     Baltic  CT             13    41   M       9 40-49               8:33.0     23:23.0      7:48/M
      40    Albert Phillips Jr.               Groton  CT             60    51   M       5 50-59               8:38.0     23:28.0      7:49/M
      41    Stephen Moskaluk                  Norwich  CT            17    38   M       9 30-39               8:40.0     23:30.0      7:50/M
      42    Mark Fitton                       Lebanon  CT            59    55   M       6 50-59               8:41.0     23:31.0      7:50/M
      43    Dean Berardi                      Griswold  CT           98    51   M       7 50-59               8:55.0     23:45.0      7:55/M
      44    Rodney Blais                      Lisbon  CT             90    40   M      10 40-49               9:01.0     23:51.0      7:57/M
      45    Nancy Davis                       Griswold  CT           10    44   F       2 40-49               4:19.0     23:58.0      7:59/M
      46    Paul Tardiff                      Norwich  CT            18    37   M      10 30-39               9:13.0     24:03.0      8:01/M
      47    Tom Baker                         Oakdale  CT            37    68   M       6 60-69               9:16.0     24:06.0      8:02/M
      48    Douglas MacDonald                 Mystic  CT             52    44   M      11 40-49               9:23.0     24:13.0      8:04/M
      49    Daniel Britos                     Norwich  CT            58    16   M       3 15-19               9:23.0     24:13.0      8:04/M
      50    Theresa Lewis                     Jewett City  CT        69    35   F       4 30-39               4:37.0     24:16.0      8:05/M
      51    Tom Neilan                        Griswold  CT          106    44   M      12 40-49               9:30.0     24:20.0      8:07/M
      52    Jonathan Messier                  Columbia  CT          105    31   M      11 30-39               9:52.0     24:42.0      8:14/M
      53    Allyson Lewis                     Lisbon  CT             85    10   F       1 10-14               5:07.0     24:46.0      8:15/M
      54    Cathie Mestemaker-Harris          Plainfield  CT         50    43   F       3 40-49               5:09.0     24:48.0      8:16/M
      55    Melvin Lewis                      Jewett City  CT        68    39   M      12 30-39              10:05.0     24:55.0      8:18/M
      56    Justin Paz                        Baltic  CT             46    18   M       4 15-19              10:14.0     25:04.0      8:21/M
      57    Tulani Gant                       Jewett City  CT        56    36   F       5 30-39               5:27.0     25:06.0      8:22/M
      58    Bruce Grisafe                     Salem  CT             102    58   M       8 50-59              10:18.0     25:08.0      8:23/M
      59    Norma Vivar                       Griswold  CT           83    48   F       4 40-49               5:37.0     25:16.0      8:25/M
      60    Dennis Rolfe                      East Hampton  CT       86    54   M       9 50-59              10:27.0     25:17.0      8:26/M
      61    Morgan Miller                     New London  CT        104    29   F       1 20-29               5:40.0     25:19.0      8:26/M
      62    John Bishop                       Norwich  CT           110    22   M       2 20-29              10:30.0     25:20.0      8:27/M
      63    Leonard Vann                      Coventry  CT            3    60   M       7 60-69              10:34.0     25:24.0      8:28/M
      64    Rose Buckingham                   Norwich  CT            71    64   F       1 60-69               5:51.0     25:30.0      8:30/M
      65    Zachary MacMurray                 Jewett City  CT        88    11   M       5 10-14              10:44.0     25:34.0      8:31/M
      66    Jack MacDonald                    Mystic  CT             51    12   M       6 10-14              10:50.0     25:40.0      8:33/M
      67    Ronald Dombrowski                 Uncasville  CT         44    68   M       8 60-69              11:07.0     25:57.0      8:39/M
      68    Shylo Howlett                     Willimantic  CT         9    13   M       7 10-14              11:08.0     25:58.0      8:39/M
      69    Bill Bentley                      Jewett City  CT        21    46   M      13 40-49              11:22.0     26:12.0      8:44/M
      70    Alan Morse                        Enfield  CT            87    55   M      10 50-59              11:25.0     26:15.0      8:45/M
      71    Victoria Lambert                  Jewett City  CT        64    37   F       6 30-39               6:42.0     26:21.0      8:47/M
      72    Jessica Marocchini                Groton  CT            112    28   F       2 20-29               6:53.0     26:32.0      8:51/M
      73    Ben Tomes                         Groton  CT            113    31   M      13 30-39              11:48.0     26:38.0      8:53/M
      74    Jeffrey Clermont                  Hampton  CT            66    44   M      14 40-49              12:17.0     27:07.0      9:02/M
      75    Gary Pepolito                     Canterbury  CT         81    52   M      11 50-59              12:21.0     27:11.0      9:04/M
      76    Ronald Gale                       Norwich  CT            31    76   M       1 70-99              12:36.0     27:26.0      9:09/M
      77    Alexander Britos                  Norwich  CT            57    12   M       8 10-14              12:56.0     27:46.0      9:15/M
      78    Michaeleen Haeseler                 Canterbury  CT       39    65   F       2 60-69               8:35.0     28:14.0      9:25/M
      79    Janell Colburn                    Brooklyn  CT           92    33   F       7 30-39               8:57.0     28:36.0      9:32/M
      80    Jessica Taylor                    Danielson  CT         109    32   F       8 30-39               9:29.0     29:08.0      9:43/M
      81    Heather Avery                     Norwich  CT            35    38   F       9 30-39              10:25.0     30:04.0     10:01/M
      82    Anna Tardiff                      Norwich  CT            19    31   F      10 30-39              10:47.0     30:26.0     10:09/M
      83    Jerry Strange                     Norwich  CT           108    43   M      15 40-49              15:37.0     30:27.0     10:09/M
      84    Lori Fenner                       Salem  CT               7    33   F      11 30-39              11:30.0     31:09.0     10:23/M
      85    Laila Mantila                     Griswold  CT           91    34   F      12 30-39              11:59.0     31:38.0     10:33/M
      86    Adam Jalal                        Lebanon  CT            95    10   M       9 10-14              16:57.0     31:47.0     10:36/M
      87    James Harrison                    Windham  CT            76    12   M      10 10-14              17:16.0     32:06.0     10:42/M
      88    Pat Baker                         Oakdale  CT            38    67   F       3 60-69              12:31.0     32:10.0     10:43/M
      89    Gavin Nye                         Lisbon  CT             78    12   M      11 10-14              17:25.0     32:15.0     10:45/M
      90    Melissa Wooten                    Jewett City  CT        11    31   F      13 30-39              13:07.0     32:46.0     10:55/M
      91    Erin Williams                     Moosup  CT             40    31   F      14 30-39              13:14.0     32:53.0     10:58/M
      92    Liz Marko                         Lebanon  CT            94    46   F       5 40-49              13:23.0     33:02.0     11:01/M
      93    April Phillips                    Groton  CT             61    41   F       6 40-49              13:47.0     33:26.0     11:09/M
      94    Robert Whipple                    Grosvenor Dale  CT     27    74   M       2 70-99              20:57.0     35:47.0     11:56/M
      95    Sara Tiffany                      Baltic  CT             65    15   F       1 15-19              16:10.0     35:49.0     11:56/M
      96    Cecelia Grisafe                   Salem  CT             101    56   F       1 50-59              16:25.0     36:04.0     12:01/M
      97    Tony Medeiros                     Westerly  RI           22    80   M       3 70-99              21:55.0     36:45.0     12:15/M
      98    Tammi Veit                        Jewett City  CT         8    44   F       7 40-49              17:23.0     37:02.0     12:21/M
      99    Nadia Jalal                       Lebanon  CT            96    13   F       2 10-14              17:51.0     37:30.0     12:30/M
     100    Colburn Graves                     Stonington  CT         1    78   M       4 70-99              37:27.0     52:17.0     17:26/M