RIVERFRONT RUN (CT09010JHP) 3.425 Mile

Overall Finish List

May 19, 2012


Results by SNERRO, LLC (www.snerro.com)
                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
       1    Christopher Collins               Norwich  CT            20    27   M       1 Top Fin             20:10.0      5:53/M
       2    Andy Caldwell                     Pawcatuck  CT          15    31   M       2 Top Fin             21:17.0      6:12/M
       3    Nicholas Barner                   New London  CT        837    33   M       3 Top Fin             21:54.0      6:23/M
       4    Seth Hooper                       Groton  CT            817    35   M       1 30-39               22:15.0      6:29/M
       5    Tom Sullivan                      Groton  CT             73    42   M       1 40-49               22:28.0      6:33/M
       6    Josh Harwell                      Mystic  CT            840    38   M       2 30-39               22:57.0      6:41/M
       7    Kevin Gallerani                   Uncasville  CT         26    57   M       1 50-59               23:04.0      6:43/M
       8    Nicholas Godlewski                Groton  CT            849    30   M       3 30-39               23:12.0      6:46/M
       9    Bob Edgecomb                      Waterford  CT         848    52   M       2 50-59               23:17.0      6:47/M
      10    Mac Ordonio Jr                    Mystic  CT            833    48   M       2 40-49               23:33.0      6:52/M
      11    Timothy Devine                    Groton  CT             67    29   M       1 20-29               23:44.0      6:55/M
      12    Stephen Haluga                    Groton  CT            845    48   M       3 40-49               23:51.0      6:57/M
      13    Spyros Barres                     Mystic  CT            843    49   M       4 40-49               24:06.0      7:02/M
      14    Liz Gray                          Pawcatuck  CT         835    11   F       1 Top Fin             24:28.0      7:08/M
      15    Anthony Good Jr                   Preston  CT           841    27   M       2 20-29               25:05.0      7:19/M
      16    Paul Gray                         Pawcatuck  CT         836    45   M       5 40-49               25:08.0      7:20/M
      17    David Lincoln                     Groton  CT             69    31   M       4 30-39               25:19.0      7:23/M
      18    Alex Waid                         Mystic  CT            806    39   M       5 30-39               25:21.0      7:23/M
      19    Paul Andruskewicz                 Preston  CT             2    53   M       3 50-59               25:26.0      7:25/M
      20    John Desormier                    Gales Ferry  CT        24    41   M       6 40-49               25:38.0      7:28/M
      21    Carina Mitchell                   Gales Ferry  CT       804    13   F       2 Top Fin             25:54.0      7:33/M
      22    Albert, Jr. Phillips              Groton  CT             45    51   M       4 50-59               25:58.0      7:34/M
      23    Stephen Moskaluk                  Norwich  CT            42    38   M       6 30-39               26:04.0      7:36/M
      24    Janet Holtz                       East Lyme  CT          33    44   F       3 Top Fin             26:16.0      7:39/M
      25    Rosann Di Roma                    Groton  CT             25    53   F       1 50-59               26:21.0      7:41/M
      26    Kristen Lincoln                   Groton  CT             70    26   F       1 20-29               26:56.0      7:51/M
      27    Lisa Lesage                       Groton  CT             37    30   F       1 30-39               27:00.0      7:52/M
      28    Tanner Leclair                    Groton  CT             62    12   M       1  1-12               27:35.0      8:03/M
      29    Ed Planeta Jr                     Mystic  CT            842    48   M       7 40-49               27:36.0      8:03/M
      30    Jack MacDonald                    Mystic  CT            811    12   M       2  1-12               27:44.0      8:05/M
      31    Claudia Mitchell                  Gales Ferry  CT       803    41   F       1 40-49               27:50.0      8:07/M
      32    Jim Silva                         Stonington  CT         68    45   M       8 40-49               27:58.0      8:09/M
      33    Doug MacDonald                    Mystic  CT            812    44   M       9 40-49               28:09.0      8:12/M
      34    Caroline Vandyke                  Groton  CT            809    12   F       1  1-12               28:14.0      8:14/M
      35    Way Hedding                       Niantic  CT           818    62   M       1 60-99               28:16.0      8:14/M
      36    Don Weller                        Niantic  CT           839    59   M       5 50-59               28:18.0      8:15/M
      37    Nancy Almeida-Crocker             Waterford  CT           1    61   F       1 60-99               28:22.0      8:16/M
      38    John Bence                        Groton  CT              7    43   M      10 40-49               28:36.0      8:20/M
      39    Tom Baker                         Oakdale  CT             6    68   M       2 60-99               28:40.0      8:21/M
      40    Denise Descheneaux                Groton  CT             60    43   F       2 40-49               28:55.0      8:26/M
      41    Elizabeth McDonald                Groton  CT             39    29   F       2 20-29               29:19.0      8:33/M
      42    Scott Stackpole                   Uncasville  CT         53    45   M      11 40-49               29:25.0      8:35/M
      43    Joel Tudisco                      Groton  CT             55    33   M       7 30-39               29:43.0      8:40/M
      44    Angela Gaudetto                   Quaker Hill  CT       850    36   F       2 30-39               29:56.0      8:44/M
      45    Vince Antonelli                   Groton  CT              3    41   M      12 40-49               30:32.0      8:54/M
      46    Matthew Curtiss                   Groton  CT             21    41   M      13 40-49               30:45.0      8:58/M
      47    Tom Britton                       Mystic  CT             11    47   M      14 40-49               31:13.0      9:06/M
      48    Ted Phillips                      Niantic  CT           832    71   M       3 60-99               31:21.0      9:08/M
      49    Janine Cavanaugh                  Groton  CT             16    45   F       3 40-49               31:26.0      9:10/M
      50    Barbara Young                     North Stonington  C   826    47   F       4 40-49               31:29.0      9:11/M
      51    Megan Roberts                     Gales Ferry  CT        58    31   M       8 30-39               31:29.0      9:11/M
      52    Frederick Chapman                 Jewett City  CT        18    33   M       9 30-39               31:39.0      9:14/M
      53    Danielle Chapman                  Jewett City  CT        17    26   F       3 20-29               31:42.0      9:15/M
      54    Daniel Ryan                       Groton  CT             50    27   M       3 20-29               31:45.0      9:15/M
      55    Noelle Fox                        Groton  CT            816    46   F       5 40-49               31:46.0      9:16/M
      56    Bruce Grisafe                     Salem  CT             834    58   M       6 50-59               31:50.0      9:17/M
      57    Bob Kerwin                        Uncasville  CT         34    37   M      10 30-39               31:58.0      9:19/M
      58    Carolyn Orr                       North Stonington  C   823    47   F       6 40-49               32:00.0      9:20/M
      59    Patricia Phillips                 Niantic  CT           831    64   F       2 60-99               32:23.0      9:26/M
      60    Kyle Anderson                     Groton  CT             63    25   M       4 20-29               32:28.0      9:28/M
      61    Pamela Jo Michaud                 Groton  CT             41    45   F       7 40-49               32:28.0      9:28/M
      62    Megan Beu                         East Lyme  CT         822    22   F       4 20-29               33:21.0      9:43/M
      63    Kellin Atherton                   Willimantic  CT       821    25   F       5 20-29               33:21.0      9:43/M
      64    Kate Sullivan                     Groton  CT             71    34   F       3 30-39               33:28.0      9:45/M
      65    Erin Panciera                     Ledyard  CT            44    36   F       4 30-39               33:37.0      9:48/M
      66    Denise Berger                     Uncasville  CT          8    26   F       6 20-29               33:37.0      9:48/M
      67    Anita Tudisco                     Groton  CT             54    58   F       2 50-59               33:39.0      9:49/M
      68    Kris Borzilleri                   Ledyard  CT            10    40   F       8 40-49               34:02.0      9:55/M
      69    Kathy Kerwin                      Uncasville  CT         35    35   F       5 30-39               34:04.0      9:56/M
      70    Nancy Lupienski                   Groton  CT             38    51   F       3 50-59               34:10.0      9:58/M
      71    Kim MacDonald                     Mystic  CT            810    42   F       9 40-49               34:14.0      9:59/M
      72    Linda Price                       Mystic  CT             47    60   F       3 60-99               34:19.0     10:00/M
      73    Sherri Clarke                     Mystic  CT             19    42   F      10 40-49               34:19.0     10:00/M
      74    Thomas Johns                      Putnam  CT            819    60   M       4 60-99               34:29.0     10:03/M
      75    David Grote                       Coventry  RI           30    40   M      15 40-49               34:59.0     10:12/M
      76    Bill Ghio                         Niantic  CT           846    58   M       7 50-59               35:24.0     10:19/M
      77    Ellen Haluga                      Groton  CT            844    46   F      11 40-49               35:25.0     10:20/M
      78    Brant Wintersteen                 Ledyard  CT            57    42   M      16 40-49               35:28.0     10:20/M
      79    Kelli Cota                        Wakefield  RI         814    41   F      12 40-49               36:06.0     10:31/M
      80    Melissa Buttermore                Groton  CT             14    49   F      13 40-49               36:28.0     10:38/M
      81    Jennifer Apes                     Mystic  CT              4    40   F      14 40-49               36:29.0     10:38/M
      82    Pat Baker                         Oakdale  CT             5    67   F       4 60-99               36:34.0     10:40/M
      83    Kim St. Hilaire                   New London  CT         52    42   F      15 40-49               36:36.0     10:40/M
      84    Peter Warner                      Groton  CT             56    35   M      11 30-39               36:39.0     10:41/M
      85    Mary Newman                       Griswold  CT          815    35   F       6 30-39               36:49.0     10:44/M
      86    Stacia Borysewicz                 Groton  CT              9    35   F       7 30-39               36:57.0     10:46/M
      87    Stephane Gautier                  Uncasville  CT         64    33   F       8 30-39               37:36.0     10:58/M
      88    Leea Grote                        Coventry  RI           31    43   F      16 40-49               37:38.0     10:58/M
      89    Antonio Iaconiello                Oakdale  CT           807    43   M      17 40-49               37:44.0     11:00/M
      90    Kate Sneed                        North Stonington  C   838    49   F      17 40-49               37:51.0     11:02/M
      91    Erin Ritter                       Groton  CT             48    11   F       2  1-12               38:30.0     11:13/M
      92    Scott Ritter                      Groton  CT             49    47   M      18 40-49               38:31.0     11:14/M
      93    Laurie Ketfer                     Mystic  CT            808    46   F      18 40-49               38:57.0     11:21/M
      94    Krishi Rainey                     Ledyard  CT            65    42   F      19 40-49               39:05.0     11:24/M
      95    Sabrina Mitchell                  Gales Ferry  CT       805    10   F       3  1-12               39:45.0     11:35/M
      96    Eunice Lima Brooks                Ledyard  CT           829    35   F       9 30-39               39:59.0     11:39/M
      97    April M. Phillips                 Groton  CT             46    40   F      20 40-49               40:17.0     11:45/M
      98    Susan Dorman                      Mystic  CT             66    59   F       4 50-59               40:24.0     11:47/M
      99    Joann Donnel                      Groton  CT            813    46   F      21 40-49               40:39.0     11:51/M
     100    Janyce Rogers                     Clinton  CT            72    44   F      22 40-49               40:56.0     11:56/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
     101    Carlene Lee                       Voluntown  CT          36    43   F      23 40-49               42:06.0     12:16/M
     102    Christina Shelton                 Oakdale  CT           847    32   F      10 30-39               42:31.0     12:24/M
     103    Taylor Lindsey                    Groton  CT            825    12   M       3  1-12               43:15.0     12:37/M
     104    Willie Brown                      Groton  CT             13    56   M       8 50-59               43:55.0     12:48/M
     105    Kendra Tahns                      Preston  CT            61    12   F       4  1-12               45:52.0     13:22/M
     106    Chuck Bartnicki                   Preston  CT            59    61   M       5 60-99               45:54.0     13:23/M
     107    Veronica Brown                    Groton  CT             12    54   F       5 50-59               47:11.0     13:45/M
     108    Cheyanne Grote                    Coventry  RI           29    14   F       1 13-19               48:55.0     14:16/M
     109    Kim Skaling                       Greene  RI             51    21   F       7 20-29               49:02.0     14:18/M
     110    Jeannettia Hunt                   Groton  CT            830    43   F      24 40-49               50:41.0     14:47/M
     111    Marian Galbrith                   Groton  CT            148    57   F       6 50-59               50:42.0     14:47/M
     112    Colburn Graves                    North Stonington  C    28    78   M       6 60-99               51:06.0     14:54/M
     113    Jennifer Lindsey                  Groton  CT            827    39   F      11 30-39               57:29.0     16:46/M
     114    Jennifer Adamek                   Groton  CT            828    20   F       8 20-29               57:29.0     16:46/M