Pearl Habor Masters

5.2 MILE RACE

Overall Finish List

December 02, 2012


Results by SNERRO, LLC (www.snerro.com)
                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
       1    Spyros Barres                     Mystic  CT            840    50   M       1 50-54               28:43.0      5:31/M
       2    Todd Bennett                      Columbia  CT          833    42   M       1 40-44               29:57.0      5:46/M
       3    Brad Overturf                     Norwich  CT           862    45   M       1 45-49               30:04.0      5:47/M
       4    Stanley Mickus                    Mystic  CT            837    44   M       2 40-44               30:49.0      5:56/M
       5    Steve Delaronde                   Portland  CT          847    47   M       2 45-49               33:35.0      6:28/M
       6    Tim Smith                         Norwich  CT           825    64   M       1 60-64               33:36.0      6:28/M
       7    Michael Fusaro                    Norwich  CT           831    46   M       3 45-49               33:51.0      6:31/M
       8    Bill Finlayson                    Higganum  CT          817    58   M       1 55-59               34:30.0      6:38/M
       9    Wayne Jolley                      Brooklyn  CT          820    61   M       2 60-64               35:04.0      6:45/M
      10    David Blair                       Waterford             860    50   M       2 50-54               35:51.0      6:54/M
      11    Bob Buckingham                    New London  CT        869    52   M       3 50-54               36:01.0      6:56/M
      12    Mark Gravell                      Mystic  CT            824    56   M       2 55-59               36:13.0      6:58/M
      13    Bill Harriman                     Portland  CT          845    54   M       4 50-54               36:30.0      7:01/M
      14    Mac Ordonio Jr                    Mystic  CT            880    48   M       4 45-49               37:09.0      7:09/M
      15    Peter Olsen                       Clinton  CT           839    61   M       3 60-64               37:10.0      7:09/M
      16    Don Weller                        Niantic  CT           871    59   M       3 55-59               37:31.0      7:13/M
      17    Hal Bennett                       Columbia  CT          834    70   M       1 70-74               37:37.0      7:14/M
      18    John Sacrey                       Preston  CT           829    61   M       4 60-64               37:43.0      7:15/M
      19    Steve Turner                      Mystic  CT            873    46   M       5 45-49               37:53.0      7:17/M
      20    Paul Gray                         Pawcatuck  CT         821    45   M       6 45-49               38:03.0      7:19/M
      21    Al Phillips                       Groton  CT            863    52   M       5 50-54               38:13.0      7:21/M
      22    John Santillo                     Portsmouth  RI        815    51   M       6 50-54               38:36.0      7:25/M
      23    Paul Andruskiewicz                Preston  CT           809    53   M       7 50-54               38:38.0      7:26/M
      24    Lance Magnuson                    Lebanon  CT           850    68   M       1 65-69               38:48.0      7:28/M
      25    Jim Griffin                       Meriden  CT           813    65   M       2 65-69               39:52.0      7:40/M
      26    Joe Lemieux                       Norwich  CT           857    60   M       5 60-64               39:59.0      7:41/M
      27    Ric Villarreal                    Waterbury  CT         843    55   M       4 55-59               40:10.0      7:43/M
      28    Joe Piela                         Mansfield Center  C   876    55   M       5 55-59               40:11.0      7:44/M
      29    Kelly Odonnell                    Waterford             870    56   M       6 55-59               40:31.0      7:48/M
      30    Ben Mattheis                      Cheshire  CT          819    59   M       7 55-59               40:38.0      7:49/M
      31    Spring Cole                       Danielson  CT         830    48   F       1 45-49               40:42.0      7:50/M
      32    Brian Andstrom                    Plainfield  CT        807    56   M       8 55-59               40:46.0      7:50/M
      33    Chris Storer                      Waterford             883    61   M       6 60-64               40:52.0      7:52/M
      34    Douglas Barlow                    Norwich  CT           858    56   M       9 55-59               40:53.0      7:52/M
      35    John Hammett                      Charlestown  RI       816    69   M       3 65-69               41:00.0      7:53/M
      36    Mark Fitton                       Lebanon  CT           842    56   M      10 55-59               41:02.0      7:53/M
      37    Lisa Meehan                       East Greenwich  RI    848    48   F       2 45-49               41:11.0      7:55/M
      38    Jen Hammett                       Chesterfield  NH      818    40   F       1 40-44               41:14.0      7:56/M
      39    Carol Ann Gray                    Pawcatuck  CT         823    43   F       2 40-44               41:17.0      7:56/M
      40    Gene Ryan                         Waterford             874    56   M      11 55-59               41:30.0      7:59/M
      41    Richard Conant                    Mystic  CT            868    57   M      12 55-59               41:45.0      8:02/M
      42    Denise Deschencuny                Groton  CT            865    43   F       3 40-44               41:48.0      8:02/M
      43    Al Crossley                       Waterford             881    62   M       7 60-64               41:53.0      8:03/M
      44    Way Hedding                       Niantic  CT           804    63   M       8 60-64               41:56.0      8:04/M
      45    Benjamas Humphris                 Ledyard  CT           844    54   F       1 50-54               42:51.0      8:14/M
      46    Charles Underhill                 East Greenwich  RI    822    55   M      13 55-59               43:09.0      8:18/M
      47    Paul Ribnicky                     Stratford  CT         811    57   M      14 55-59               43:59.0      8:28/M
      48    Carl Fuller                       East Haddam  CT       805    69   M       4 65-69               44:11.0      8:30/M
      49    Dean Berardi                      Griswold  CT          859    51   M       8 50-54               45:05.0      8:40/M
      50    Ron Dombrowski                    Uncasville  CT        800    69   M       5 65-69               45:06.0      8:40/M
      51    Clem McGrath                      Colchester  CT        826    73   M       1 70-74               45:09.0      8:41/M
      52    Rose Buckingham                   Norwich  CT           814    64   F       1 60-64               45:15.0      8:42/M
      53    Betty Brown                       Groton  CT            854    46   F       3 45-49               45:19.0      8:43/M
      54    Paul Powell                       Wrentham  MA          849    53   M       9 50-54               45:25.0      8:44/M
      55    Richard MacDonald                 Niantic  CT           851    71   M       2 70-74               45:37.0      8:46/M
      56    Bob Fiore                         Mystic  CT            810    63   M       9 60-64               45:57.0      8:50/M
      57    William Weinheimer                Shelton  CT           801    62   M      10 60-64               46:20.0      8:55/M
      58    Joe Adams                         Pawcatuck  CT         835    56   M      15 55-59               46:43.0      8:59/M
      59    Peggy Pelland                                           827    56   F       1 55-59               47:31.0      9:08/M
      60    Arthur Nagel                      Salem  CT             872    65   M       6 65-69               47:37.0      9:09/M
      61    Les Ahern                         Westerly  RI          802    55   M      16 55-59               47:37.0      9:09/M
      62    Anna Maria Streips                Westerly  RI          803    46   F       4 45-49               47:38.0      9:10/M
      63    Tom Baker                         Uncasville  CT        808    69   M       7 65-69               48:07.0      9:15/M
      64    Ann Marie Griffin                 Meriden  CT           812    65   F       1 65-69               48:30.0      9:20/M
      65    Margaret Soussloff                Niantic  CT           832    57   F       2 55-59               48:42.0      9:22/M
      66    Nancy Olsen                       Clinton  CT           838    60   F       2 60-64               48:51.0      9:24/M
      67    Ann Marie Bartelli Pagan          East Lyme  CT         882    52   F       2 50-54               49:08.0      9:27/M
      68    Tom Sullivan                      Norwich  CT           866    69   M       8 65-69               49:28.0      9:31/M
      69    Bruce Grisafe                     Salem  CT             878    59   M      17 55-59               49:43.0      9:34/M
      70    Patricia Phillip                  Niantic  CT           855    65   F       2 65-69               49:53.0      9:36/M
      71    Ted Phillip                       Niantic  CT           856    71   M       3 70-74               51:01.0      9:49/M
      72    Fred Zuleger III                  Coventry  RI          846    74   M       4 70-74               52:30.0     10:06/M
      73    Beth Lyon                         Mystic  CT            836    50   F       3 50-54               52:34.0     10:07/M
      74    Sherri Clarke                     Mystic  CT            877    42   F       4 40-44               53:54.0     10:22/M
      75    Judy McGrath                      Colchester  CT        828    70   F       1 70-74               55:07.0     10:36/M
      76    Joe Riccio                        Branford  CT          875    78   M       1 75-79               55:54.0     10:45/M
      77    Robert Lohmann                    North Stonington  C   864    68   M       9 65-69               56:27.0     10:51/M
      78    Joe Light                         Westerly  RI          867    65   M      10 65-69               56:44.0     10:55/M
      79    Dick Hoch                         Fishers Island  NY    853    72   M       5 70-74               57:12.0     11:00/M
      80    Lesley Fearnley                   Middletown  CT        841    56   F       3 55-59               58:41.0     11:17/M
      81    Bernie Murray                     Waterford             852    77   M       2 75-79             1:02:32.0     12:02/M
      82    Cecelia Grisafe                   Salem  CT             879    57   F       4 55-59             1:03:20.0     12:11/M
      83    Tom Richards                      Mystic  CT            861    64   M      11 60-64             1:09:41.0     13:24/M
      84    Colburn Graves                    North Stonington  C   806    79   M       3 75-79             1:22:08.0     15:48/M