Kelley's Pace Hare Hop 3mi

Overall Finish List

March 06, 2011


Results by SNERRO, LLC (www.snerro.com)
                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
       1    Ryan Murdoch                      Randolph  MA          149    22   M       1 20-29               16:40.0      5:33/M
       2    Scott Bessette                    Mystic  CT            167    31   M       1 30-39               16:57.0      5:39/M
       3    Jesse Joseph                      Oakdale  CT           126    15   M       1  0-19               18:11.0      6:04/M
       4    Justin Bentley                    Ashaway  RI           110    33   M       2 30-39               18:14.0      6:05/M
       5    Casey Neistat                     New London  CT        156    29   M       2 20-29               18:18.0      6:06/M
       6    Jacob Edwards                     Annapolis  MD         150    24   M       3 20-29               18:29.0      6:10/M
       7    Aaron Sheldon                     Oakdale  CT           139    16   M       2  0-19               18:39.0      6:13/M
       8    Jeffrey Vuono                     Westerly  RI          164    48   M       1 40-49               18:47.0      6:16/M
       9    Bob Lane                          Westerly  RI          129    51   M       1 50-59               19:02.0      6:21/M
      10    Stephen Bessette                  Mystic  CT            177    48   M       2 40-49               19:10.0      6:23/M
      11    Brandy Leclair                    Groton  CT            172    16   F       1  0-19               19:20.0      6:27/M
      12    Scott Edwards                      Stonington  CT       371    47   M       3 40-49               19:22.0      6:27/M
      13    Peter Barbera                     Wakefield  RI         109    54   M       2 50-59               19:29.0      6:30/M
      14    Martha Merz                       Mystic  CT            360    48   F       1 40-49               19:31.0      6:30/M
      15    Robert Booth                      Middletown  CT        112    23   M       4 20-29               20:02.0      6:41/M
      16    Steve Turner                      Mystic  CT            363    44   M       4 40-49               20:05.0      6:42/M
      17    Trevor Dominy                     East Haddam  CT       151    12   M       3  0-19               20:10.0      6:43/M
      18    Tracy Montoya                     Waterford  CT         356    46   M       5 40-49               20:13.0      6:44/M
      19    Zac Jezek                         Moodus  CT            169    26   M       5 20-29               20:16.0      6:45/M
      20    Paul Dominy                       East Haddam  CT       152    50   M       3 50-59               20:18.0      6:46/M
      21    Josh Harwell                      Mystic  CT            376    37   M       3 30-39               20:22.0      6:47/M
      22    Cindy Ouillette                   Central Village  CT   161    35   F       1 30-39               20:23.0      6:48/M
      23    Dave Jacobs                       Niantic  CT           148    65   M       1 60-69               20:59.0      7:00/M
      24    Philip Pannenko                   Mystic  CT            382    24   M       6 20-29               21:31.0      7:10/M
      25    Ken Conforto                      Essex  CT             362    64   M       2 60-69               21:36.0      7:12/M
      26    Kurt Hansen                       Mystic  CT            147    56   M       4 50-59               21:42.0      7:14/M
      27    Alfred Garceau                    Wakefield  RI         155    53   M       5 50-59               22:04.0      7:21/M
      28    Donald Webb                       Old Saybrook  CT      144    49   M       6 40-49               22:36.0      7:32/M
      29    Brian Andstrom                    Plainfield  CT        163    55   M       6 50-59               23:14.0      7:45/M
      30    Scott Spilman                     Gales Ferry  CT       159    35   M       4 30-39               23:18.0      7:46/M
      31    Paul Gray                         Pawcatuck  CT         361    44   M       7 40-49               23:55.0      7:58/M
      32    John Curran                       Carolina  RI          165    61   M       3 60-69               24:03.0      8:01/M
      33    Katie Coats                       Lincoln  RI           380    25   F       1 20-29               24:17.0      8:06/M
      34    Stephanie Croughwell              Jewett City  CT       115    35   F       2 30-39               24:22.0      8:07/M
      35    Katie Roden                       Mystic  CT            158    31   F       3 30-39               24:22.0      8:07/M
      36    Scott Partusan                    Mystic  CT            384    45   M       8 40-49               24:27.0      8:09/M
      37    Jim Lawton                        Groton  CT            132    51   M       7 50-59               24:28.0      8:09/M
      38    Greg Johnson                      East Greenwich  RI    125    50   M       8 50-59               24:38.0      8:13/M
      39    Sandy Collins                     Wauregan  CT          160    55   F       1 50-59               24:53.0      8:18/M
      40    Pat Swim                          Groton  CT            166    57   F       2 50-59               24:56.0      8:19/M
      41    Miah Medeiros                     Mystic  CT            134    24   F       2 20-29               24:57.0      8:19/M
      42    Andrew Taylor                     Uncasville  CT        140    22   M       7 20-29               24:58.0      8:19/M
      43    Scott Williams                    Gales Ferry  CT       145    35   M       5 30-39               25:05.0      8:22/M
      44    Tanner Leclair                    Groton  CT            173    11   M       4  0-19               25:16.0      8:25/M
      45    Bethany McGill                    Westerly  RI          377    41   F       2 40-49               25:20.0      8:27/M
      46    Alexander Karpinski                Stonington  CT       127    53   M       9 50-59               25:21.0      8:27/M
      47    Elizabeth Guidone                 Portsmouth  RI        378    41   F       3 40-49               25:22.0      8:27/M
      48    Betty Brown                       Groton  CT            357    44   F       4 40-49               25:27.0      8:29/M
      49    Spencer Tess                      Gales Ferry  CT       143    11   M       5  0-19               25:47.0      8:36/M
      50    David Tess                        Gales Ferry  CT       141    40   M       9 40-49               25:48.0      8:36/M
      51    Kathleen Hoffman                  Mystic  CT            178    31   F       4 30-39               25:48.0      8:36/M
      52    Craig Barnes                       Stonington  CT       372    55   M      10 50-59               26:24.0      8:48/M
      53    Kate Kelliher                     Westerly  RI          366    34   F       5 30-39               26:35.0      8:52/M
      54    Connor McGill                     Newport  RI           385    12   M       6  0-19               26:42.0      8:54/M
      55    Sean McGill                       Westerly  RI          386    44   M      10 40-49               26:43.0      8:54/M
      56    Samantha Morrison                 Absecon  NJ           369    22   F       3 20-29               26:52.0      8:57/M
      57    Eileen Edwards                    N Stonington  CT      370    46   F       5 40-49               26:52.0      8:57/M
      58    Ronald Gale                       Norwich  CT           119    75   M       1 70-99               27:15.0      9:05/M
      59    Andrew Chaney                     Stonington  CT        358    41   M      11 40-49               27:41.0      9:14/M
      60    Bill Billing                      Mystic  CT            359    59   M      11 50-59               27:47.0      9:16/M
      61    Ronald Berthasavage               Pawcatuck  CT         111    75   M       2 70-99               27:54.0      9:18/M
      62    Shannon Jezek                     Moodus  CT            168    25   F       4 20-29               27:57.0      9:19/M
      63    Fred Zuleger III                  Coventry  RI          146    72   M       3 70-99               28:00.0      9:20/M
      64    Lisa Tess                         Gales Ferry  CT       142    39   F       6 30-39               28:02.0      9:21/M
      65    Erin Panciera                     Niantic  CT           364    35   F       7 30-39               28:31.0      9:30/M
      66    Heather Panciera                  Mystic  CT            374    41   F       6 40-49               28:32.0      9:31/M
      67    Virginia Petersen                 East Haddam  CT       171    51   F       3 50-59               28:34.0      9:31/M
      68    Christian Montoya                 Waterford  CT         179    8    M       7  0-19               28:45.0      9:35/M
      69    Annette Montoya                   Waterford  CT         180    46   F       7 40-49               28:46.0      9:35/M
      70    Owen Neistat                      New London  CT        157    12   M       8  0-19               29:15.0      9:45/M
      71    Leah Dennis                       Norwich  CT           387    26   F       5 20-29               29:17.0      9:46/M
      72    Matthew Candler                   Norwich  CT           175    8    M       9  0-19               29:27.0      9:49/M
      73    Bruce Grisafe                     Salem  CT             176    57   M      12 50-59               29:29.0      9:50/M
      74    Jennifer Apes                     Mystic  CT            379    39   F       8 30-39               30:16.0     10:05/M
      75    Cindy Roy                          Stonington  CT       137    43   F       8 40-49               30:29.0     10:10/M
      76    Richard Zbrozek                   Berlin  CT            170    64   M       4 60-69               31:00.0     10:20/M
      77    Allison Keck                      Waterford  CT         128    33   F       9 30-39               31:56.0     10:39/M
      78    Elizabeth Andstrom                Plainfield  CT        162    56   F       4 50-59               32:44.0     10:55/M
      79    Diane Cain                         Stonington  CT       373    52   F       5 50-59               33:08.0     11:03/M
      80    Jill Lawrence                     Wakefield  RI         130    28   F       6 20-29               33:57.0     11:19/M
      81    Jim Lawrence                      Wakefield  RI         131    67   M       5 60-69               33:57.0     11:19/M
      82    Tom Sullivan                      Ledyard  CT           367    71   M       4 70-99               34:49.0     11:36/M
      83    Tessa Roy                          Stonington  CT       138    16   F       2  0-19               34:58.0     11:39/M
      84    Aimee Reed                        Pawcatuck  CT         365    27   F       7 20-29               35:03.0     11:41/M
      85    Meryl Loritz                      North Kingstown  RI   375    29   F       8 20-29               35:23.0     11:48/M
      86    Bernie Murray                     Waterford  CT         135    75   M       5 70-99               35:29.0     11:50/M
      87    Michelle Chaffee                  Jewett City  CT       114    35   F      10 30-39               35:40.0     11:53/M
      88    Robert Whipple                    Grosvenor Dale  CT    153    73   M       6 70-99               36:00.0     12:00/M
      89    Beth Lyon                         Mystic  CT            381    48   F       9 40-49               36:01.0     12:00/M
      90    Denay Steele                      Niantic  CT           383    46   F      10 40-49               36:07.0     12:02/M
      91    Tom Richards                      Mystic  CT            368    62   M       6 60-69               36:52.0     12:17/M
      92    Edwina Callaghan                  Salem  CT             113    62   F       1 60-69               38:01.0     12:40/M
      93    Cecelia Grisafe                   Salem  CT             174    55   F       6 50-59               39:32.0     13:11/M
      94    Colburn Graves                     Stonington  CT       120    77   M       7 70-99               45:10.0     15:03/M
      95    Patty Vuylsteke                   Uncasville  CT        154    59   F       7 50-59               54:25.0     18:08/M